reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał FunBox 4K Ultra HD zadebiutuje w Polsce

dodano: 2015-04-14 13:53 | aktualizacja: 2015-04-14 14:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/satkurier.pl

FunBox 4K Ultra HD SPI International B.V., właściciel Kino Polska TV, chce w tym roku uruchomić kanał nadający w rozdzielczości 4K. Stacja ma pojawić się pod nazwą FunBox 4K Ultra HD (więcej tutaj). Jak wynika z informacji dziennika „Rzeczpospolita”, start kanału planowany jest w trzecim lub czwartym kwartale tego roku, w Polsce i na innych rynkach, na których obecne są kanały spółek SPI.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym kwartale tego roku spółka pozyskała już ponad 200 godzin treści w 4K. Mają być one dostępne na platformie VOD Filmbox Live oraz w ofercie kanału FunBox 4K Ultra HD.

Start nowej stacji ogłoszono podczas odbywających się w Cannes targów Marché International des Programmes de Télévision (MIPTV). Na razie nie wiadomo w pakietach których operatorów w Polsce kanał się pojawi.

W portfolio SPI International B.V. w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra (w planach zmiana w Filmbox Premium - więcej tutaj), Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD i 360Tunebox. Nadawca poinformował ostatnio, iż na razie nie ma w planach startu Kino Polska HD (więcej tutaj).

Kanał FunBox 4K Ultra HD zadebiutuje w Polsce, foto: SPI International B.V.


Kino Polska TV oferuje również szereg kanałów poza Polską, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). Dodajmy, iż Filmbox International Ltd., który oferuje swoje kanały na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj). Kino Polska TV i Agora są ponadto udziałowcami spółki Stopklatka, która ma w swoim portfolio kanał Stopklatka TV (Stopklatka TV HD) (więcej tutaj). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).

Spółka Kino Polska TV jest również zainteresowana tworzonym właśnie multipleksem ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce (więcej tutaj). Na razie nie wiadomo jednak czy - a jeżeli tak to jaki kanał - będzie chciała zaoferować na MUX 8.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...