reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink rozpoczął testy Viaccess Orca

dodano: 2015-04-17 20:34 | aktualizacja: 2015-04-18 17:05
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz

Viaccess Orca Luksemburska spółka medialna M7 Group rozpoczęła testy szyfrowania kanałów platformy Skylink w systemie dostępu warunkowego Viaccess Orca. Nowy system zostanie wprowadzony do użytku w nowych odbiornikach hybrydowych po serii niezbędnych testów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy system Viaccess Orca jest testowo w użyciu na dwóch kanałach z oferty Skylink transmitowanych z jednego transpondera - na dziecięcym Minimax oraz erotycznym kanale dla dorosłych Leo TV. Jest to system Viaccess PC 5.0 z identyfikatorem dostawcy 051900. Ten sam identyfikator jest obecny od dłuższego okresu na kanałach Canal Digitaal i TV Vlaanderen, których operatorem jest także M7 Group.

Testy są prowadzone na satelicie Astra 3B (23,5°E) na tp. 219 (12,070 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK).

Stopniowo system Viaccess Orca zostanie uruchomiony dla kolejnych kanałów z oferty Skylink.

Jeden system dla wszystkich rynków

M7 Group planuje wykorzystać jeden system Viaccess na wszystkich rynkach, na których działa i zaoferuje hybrydowy odbiornik. Takie same karty dostępu będą zatem dostarczane nie tylko do klientów w Holandii i Belgii, ale także w Czechach i na Słowacji. Pozwoli to na łatwiejszą obsługę nowego systemu - jednocześnie dla wszystkich rynków.

Nowe hybrydowe odbiorniki jesienią

Jedną z tegorocznych nowości, które zaprezentuje Skylink, będą odbiorniki hybrydowe. Będą to dekodery satelitarne z możliwością podłączenia do Internetu. Jako że najlepsze rozwiązania dla urządzeń hybrydowych wg operatora zapewnia Viaccess, odbiorniki hybrydowe, będą wyposażone w inny system CA niż dotychczas wykorzystywany przez Skylink (Irdeto).

Odbiorniki hybrydowe zwiększają atrakcyjność oferty operatora

Odbiorniki hybrydowe pozwolą rozszerzyć ofertę Skylink. Z nowym typem odbiornika operator może zaproponować inne rodzaje usług, także w połączeniu z już istniejącymi. M7 Group nie zaprezentował jeszcze swoich planów w tym zakresie, ale można podejrzewać, że widzowie będą mogli np. uzyskać dostęp do nowych kanałów TV i stacji radiowych, których ze względów ekonomicznych nie stać na przekaz satelitarny. Odbiorniki hybrydowe mogą również zapewnić dostęp do obszernej biblioteki wideo na życzenie lub pozwolić na udział widzów w konkursach, czy plebiscytach. Ogólnie rzecz biorąc, usługi hybrydowe zaczynają się tam, gdzie kończy się klasyczna telewizja satelitarna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...