reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trzy Fryderyki dla albumów Agory

dodano: 2015-04-25 19:26 | aktualizacja: 2015-04-25 20:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Agora Trzy albumy dystrybuowane przez Wydawnictwo Agora otrzymały tegoroczne Fryderyki, czyli nagrody polskiego przemysłu muzycznego (więcej tutaj). Gala rozdania nagród odbyła się 23 kwietnia br. (więcej tutaj) W kategorii „Album Roku Pop” Fryderyka otrzymał Artur Rojek za płytę „Składam się z ciągłych powtórzeń”, Fisz Emade Tworzywo zdobyli Fryderyka w kategorii „Album roku Elektronika/Indie/Aletrnatywa” za krążek „Mamut”, natomiast album „Dobry wieczór” zespołu Voo Voo okazał się najlepszy w kategorii „Muzyka korzeni”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie płyty są dystrybuowane przez Wydawnictwo Agora.

Łącznie o nominacje do 21. edycji nagród Akademii Fonograficznej walczyło 1062 artystów, albumów i singli.

Fryderyk to nagroda przyznawana przez polskie środowisko muzyczne, czyli artystów, twórców, producentów, dystrybutorów i innych profesjonalistów z branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Zasiada w niej ponad 1300 osób, w tym wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach nagród.

W poprzednich latach w gronie laureatów Fryderyków znaleźli się artyści związani z Agorą i ich albumy. Ostatnio nagrodę Fryderyk 2012 w kategorii „Album Roku Hip-hop/R&B/Reggae” otrzymali Fisz Emade za album „Zwierzę bez nogi”. Wcześniej - w 2008 dwie statuetki odebrał Wojciech Waglewski za album „Koledzy” przygotowany z Maciejem Maleńczukiem (w kategoriach „Kompozytor Roku” i „Autor Roku”). Oba albumy były wydane i dystrybuowane przez Agorę.

Tegoroczną galę można było oglądać premierowo w TVP2 (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama