reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe logo i oprawa na pierwsze urodziny Fokus TV

dodano: 2015-04-28 11:36 | aktualizacja: 2015-04-28 12:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media/satkurier.pl

Fokus TV logo od 28 kwietnia 2015 roku 28 kwietnia br. Fokus TV świętuje pierwszą rocznicę nadawania. Z tej okazji stacja zmienia logotyp i oprawę graficzną, a także wprowadza nowe hasło: „Fokus TV - budzi ciekawość”. Autorem projektów jest konsorcjum składające się z agencji: &Sons, Biuro Centralne  i HelloMono.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zdecydowaliśmy się na całkowitą zmianę logotypu stacji, aby podkreślić mocniej nazwę Fokus TV. Logotyp zyskał nową typografię oraz kod kolorystyczny, wprowadzono również pole ochronne

- mówi Ewa Lampart, prezes zarządu spółki TV Spektrum (Grupa ZPR Media), nadawcy stacji.

Logo Fokus TV w materiałach nadawcy przed startem stacji, foto: archiwum

Dotychczasowe logo Fokus TV, foto: archiwum

Dotychczasowe logo Fokus TV HD, foto: archiwum


W wersji podstawowej wykorzystywane są  kolory granatowy i turkusowy. Logo i tło mogą być prezentowane także w uzupełniającej kolorystyce: białej, pomarańczowej i oliwkowej. Do logotypu dołączono hasło pozycjonujące „budzi ciekawość”.

- Oprawa stacji wynika z konstrukcji logotypu  i ma na celu podkreślenie cech, którymi kieruje się oferta programowa stacji: Fokus TV jest odważny, nowoczesny i dynamiczny. Porusza tematy, które intrygują i budzą ciekawość. Stacja stawia pytania, jest blisko ludzkich spraw, poszerza horyzonty i uczy przekraczać granice

- dodaje Ewa Lampart.


Nowy logotyp pojawi się na antenie Fokus TV 28 kwietnia br., natomiast nowa oprawa - 1 maja br.

Jak informuje nadawca, oglądalność Fokus TV w ciągu roku powiększyła się z 0,09 proc. do 0,14 proc. (4+), co stanowi 57 proc. wzrostu. W grupie komercyjnej natomiast z 0,07 proc. do 0,10 proc., co oznacza 41 proc. wzrostu oglądalności. Średnio kanał ogląda 12 900 000 osób w miesiącu (4+), w grupie komercyjnej - 5 600 000 osób w miesiącu (16-49) [dane za Grupą ZPR Media].

Fokus TV z nowym logo i hasłem na 1. urodziny, foto: Grupa ZPR Media


Fokus TV to telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia. Jest dostępna bezpłatnie w całej Polsce za pośrednictwem pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Dostęp do stacji (w SD i/lub HD) mają również abonenci większości sieci kablowych i IPTV, platform satelitarnych nc+, Cyfrowy Polsat i Orange TV. Stacja dostępna jest również w streamingu internetowym na stronie fokus.tv. Kanał dostępny jest także bezpłatnie (FTA) za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird (13°E). Fokus TV wystartował 28 kwietnia 2014 roku (więcej tutaj), a 21 października 2014 roku uruchomiono Fokus TV HD (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. Nadawcą kanału jest należąca do Grupy ZPR Media spółka TV Spektrum.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...