reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-07-31 - 2021-08-01 - 2021-08-02

Wings for Life World Run w TVN24 i TVN Meteo Active

dodano: 2015-05-01 12:13 | aktualizacja: 2015-05-01 13:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN

TVN Meteo Active W niedzielę, 3 maja br. w 35 lokalizacjach w 33 krajach na 6 kontynentach, punktualnie o 11:00 czasu UTC (13:00 czasu polskiego) wystartuje Wings for Life World Run. W Polsce biegacze przemierzą ulice Poznania i okolic. Ile kilometrów pokona zwycięzca?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
3 maja 2015 roku zawodnicy wyruszą jednocześnie o godzinie 11:00 czasu UTC w 33 krajach na 6 kontynentach. Przygotowania do biegu, a potem sam bieg Wings for Life, relacjonowane będą na antenie TVN Meteo Active i TVN24 (TVN24 HD) w niedzielę od samego rana. Relacja z biegu także na tvn24.pl. Drużyna TVN Meteo Active i TVN24 stanie też na starcie w Poznaniu.

Ucieczka przed metą

Wings for Life World Run to wyjątkowy wyścig także dlatego, że to linia mety ściga zawodników. Jak to możliwe? Pół godziny po tym, jak wybrzmiewa sygnał startu i startują pierwsi biegacze, samochody zamykające bieg równocześnie wyruszają na każdą z tras, ścigając biegaczy. Tempo aut rośnie według jednolitego, ścisłego planu. W momencie, gdy samochód mija biegacza, jego udział w biegu się kończy. W trakcie biegu samochody zamykające bieg przyspieszają i eliminują wyprzedzanych uczestników, aż pozostaje tylko jeden. Za kierownicą w 2015 roku - podobnie jak w poprzedniej edycji - zasiądzie kierowca rajdowy Michał Kościuszko.

Trasa Wings for Life

Bieg obejmuje zapierające dech w piersiach trasy. Niektóre prowadzą przez pustynie, inne przez malownicze wybrzeża i najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju. W Poznaniu biegacze wyruszą z Malty.

Wsparcie gwiazd

Hasłem, które towarzyszy imprezie Wings for Life World Run było: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem było zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W akcję zaangażowali byli ambasadorowie: Adam Małysz - były skoczek, kierowca rajdowy, Beata Sadowska - dziennikarka, Monika Kuszyńska - była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha - aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński - maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy. W 2015 roku grono tych osób jeszcze się powiększyło.

3 mln euro dla Wings for Life

Z opłat startowych za bieg w 2014 roku zebrano około trzech milionów euro. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone fundacji Wings for Life. Jej głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie. Fundacja istnieje już 10 lat i od tego czasu przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uniwersytety i instytucje.

Tak biegliśmy w 2014 roku

Uczestnicy polskiej edycji Wings for Life World Run 2014, wystartowali o godzinie 12:00 w Poznaniu (więcej tutaj). Bieg rozpoczął się na popularnej Malcie, a jego trasa prowadziła przez centrum miasta, Ostrów Tumski, a później poza miasto, w kierunku Gniezna.

Bieg w Polsce zakończył się około godziny 15:30, kiedy samochód-meta złapał na 49. kilometrze tej trasy Grzegorza Urbańczyka. Najdłuższy dystans wśród kobiet w Poznaniu pokonała Agnieszka Gołomb. Swój bieg zakończyła na 38,8. kilometrze.

Wśród zawodników godnie zaprezentowała się drużyna TVN24 - Mariusz Rudnik ukończył bieg na 38.06 km, Katarzyna Karpa przebiegła 24 km, a Wojciech Bojanowski - 19.

Najlepszy na świecie był Etiopczyk biegnący w Austrii, który przebiegł niemal 80 kilometrów i był o niecałe 90 metrów lepszy od startującego równolegle w Peru Remigio Quispe. Wśród kobiet wygrała Norweżka Elise Molvik, która przebiegła 54,79 km, o ponad 5 km więcej niż druga Francuzka.

Plan emisji:

- niedziela, 3 maja 2015 roku od rana, TVN24, TVN Meteo Active, tvn24.pl, Wings for Life World Run.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...