reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PowerVu broni się przed hakerami

dodano: 2015-05-07 21:38 | aktualizacja: 2015-05-07 22:05
autor: HacKing | źródło: Inf. własna

powerVU_satkurier Niedługo trwała radość hakerów z naruszenia zabezpieczeń systemu dostępu warunkowego PowerVu. Możliwe, że powoli dostęp do kanałów jest skutecznie zamykany, usuwając wektor ataku. Na razie zablokowano nieautoryzowany dostęp do paczki HBO z 4°W oraz Discovery Networks z 4,8°E i 0,8°W.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana polega na wyłączeniu przesyłania danych EMM (Entitlement Management Messages) w strumieniu DVB. To zamyka wektor ataku, bo właśnie logowane dane EMM wykorzystywano do ataku siłowego w celu uzyskania kluczy.

Brak możliwości wyliczania kluczy wraz z ich zmianą skutecznie zamyka dostęp do kanałów.

Należy się spodziewać, że w bliskiej perspektywie podobna zmiana nastąpi dla pozostałych operatorów wykorzystujących system PowerVu.

Udało się to zrobić zanim doszło do szerszego udostępnienia rozwiązań pozwalających na przełamywanie zabezpieczeń PowerVu - poza kartami DVB kanał można było oglądać za pomocą kilku mniej popularnych modeli odbiorników OpenBox (m.in. S1, S2 HD, S2 Mini, S2 Mini+). Nie pojawiły się działające emulatory dla popularnych odbiorników. I w przypadku zmiany kluczy w połączeniu z usunięciem danych EMM - pewnie już się nie pojawią.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...
reklama