reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie BT Sport w wersji FTA

dodano: 2015-05-08 03:54
autor: emirates | źródło: standard.co.uk

BT Sport.jpeg John Petter, szef konsumenckiego działu BT ujawnił, że koncern planuje uruchomienie niekodowanej wersji kanału BT Sport. Od startu kanału BT Sport, w sierpniu 2013 roku, był on dostępny bez dodatkowych opłat dla abonentów każdego z pakietów telewizyjnych BT, a dla klientów innych dostawców płatny 13,5 funta miesięcznie. Jednak wygranie przetargu na Ligę Mistrzów i Ligę Europy, których cena wyniosła 897 milionów funtów za trzy sezony oznaczało, że BT Sport nie może dłużej być dostępny bezpłatnie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
John Petter ujawnił dziennikowi Evening Standard, że „nowa cena kanału BT Sport będzie rozsądna, a niektóre mecze będą też dostępne za darmo. W niekodowanej wersji BT Sport”.

Kontynuując mówił: „Bycie „na wyłączność” w płatnej telewizji, długoterminowo nie jest dobre dla żadnej dyscypliny sportowej, ponieważ mocno zawęża bazę widzów. Możemy wnieść coś nowego (dla rynku pay-TV), proponując model dystrybucji, nieoparty o wysokopłatne subskrypcje, lecz dać dostęp do sportu bardzo szerokiej rzeszy widzów za pomocą niekodowanego kanału. Ta kombinacja (kanał FTA + kanał płatny lecz niewiele) jest potencjalnie dobrym modelem do adaptacji, zapewniającym długoterminowy, zrównoważony rozwój”.

John Petter powiedział też, w czym widzi sukces kanału BT Sport: „To, do czego dążyliśmy, to zwrócenie sportu ludziom, ponieważ liczba abonentów sportowych kanałów premium w Wielkiej Brytanii była relatywnie niska w stosunku do innych rynków. Około połowa z pięciu milionów gospodarstw domowych, oglądających BT Sport, nigdy wcześniej nie abonowała żadnego kanału sportowego premium przed naszym wejściem na rynek w 2013 roku. Mamy zdecydowanie lepsze wyniki w grupie widzów poniżej 25 roku życia niż wcześniej Sky Sports czy Eurosport. Jesteśmy obecnie najszerzej dostępni w krajowych pubach i klubach, które wcześniej były tłamszone wysokimi cenami, których żądał od nich za swoje kanały Sky.

Należy jednak spodziewać się, że gdy niekodowana wersja BT Sport trafi na satelitę na pozycję 28,2°E, to najpewniej znajdzie się w wiązce skierowanej na Wyspy Brytyjskie, a zatem odbiór kanału na terenie Polski będzie znacznie utrudniony.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...
reklama