reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lokalne tv chcą uruchomić razem ogólnopolski kanał

dodano: 2015-05-14 11:49 | aktualizacja: 2015-05-14 16:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: rpkom.pl/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

PIKE Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE), zrzeszająca m.in. operatorów telewizji kablowej, planuje uruchomić własny, ogólnopolski kanał telewizyjny. Jego ramówka ma być oparta o programy, które produkują lokalne stacje dostępne w sieciach kablowych w całej Polsce. PIKE chce zaproponować nowy kanał na tworzony właśnie ósmym multipleks (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Stacja miałaby trafić również do ofert kablówek i być może także do pakietów platform satelitarnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż jest to powrót do wcześniejszego projektu sprzed kilku lat. W pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC zgłoszony został kanał CTV, którego nadawcą była firma Cable Television Networks and Partners (więcej tutaj). Stacja naziemnej koncesji nie otrzymała a sam kanał nigdy nie rozpoczął nadawania (więcej tutaj). Spółka ma być także nadawcą nowej telewizji.

Kanał PIKE powstanie we współpracy z Discovery Communications? Na zdjęciu Kara Cooney w programie Discovery Channel „Dziedzictwo starożytnego Egiptu”, foto: Discovery Networks CEEMEA


Nowy kanał ma powstać przy wsparciu dwóch partnerów, którzy dostarczą treści dokumentalne dla nowej stacji. Nadawca nie ujawnia jednak kto to będzie. Według informacji serwisu rpkom.pl, jednym z nich ma być Discovery Communications. Amerykańska grupa ma już w Polsce takie kanały jak: Discovery Channel (Discovery Channel HD), TLC (TLC HD), ID (ID HD), Discovery Historia, Discovery Turbo Xtra (Discovery Turbo Xtra HD), Discovery Science, Discovery Life, Animal Planet HD, Eurosport (Eurosport HD) i Eurosport 2 (Eurosport 2 HD). 11 maja br. firma uruchomiła ponadto razem z ITI Neovision kanał CANAL+ Discovery (więcej tutaj), a w tym roku ma zadebiutować także Discovery Science HD (więcej tutaj). Według pojawiających się doniesień, w planach nadawcy są także kanały DMAX (więcej tutaj) i Eurosport Polska (więcej tutaj). Te dwie ostatnie stacje mogłyby pojawić się w MUX 8. Przypomnijmy, iż Amerykanie startowali już w drugim konkursie na zagospodarowanie MUX 1 właśnie z kanałem DMAX, ale stacja naziemnej koncesji nie uzyskała, a kanał ten dotąd nie pojawił się na polskim rynku (więcej tutaj i tutaj).

O tym, jak mógłby wyglądać ogólnopolski kanał tworzony przez lokalnych nadawców (pod roboczą nazwą TV Regio) pisaliśmy w 2013 roku na blogi.satkurier.pl (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...