reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OFF Kraków w DAB+ z Rzeszowa

dodano: 2015-05-15 07:24
autor: studiolitek | źródło: radio.rzeszow.pl / radiokrakow.pl

OFF Radio Kraków 6 maja w Krakowie prezesi Radia Kraków Marcin Pulit i Radia Rzeszów Henryk Pietrzak podpisali porozumienie, dzięki któremu OFF Radia Kraków za pośrednictwem cyfrowych odbiorników DAB+, słuchać mogą także mieszkańcy Rzeszowa i okolic.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia - każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału w ramach trzeciego multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy wyspecjalizowany kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia, w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.

Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, mogą już słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie Kraków - Rzeszów.

OFF Radio Kraków w Rzeszowie miało zacząć nadawać w środę 13 maja, ale jeszcze 14 maja przekazu nie prowadzono. Uruchomienia należy spodziewać się lada moment.

OFF Radio Kraków to drugi, obok głównego regionalnego programu kanał Radia Kraków. Nadaje od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości w radioodbiornikach DAB+ oraz przez Internet na off.radiokrakow.pl i za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Sygnał multipleksu R3 w województwie podkarpackim nadawany jest z:
- Krosno *Sucha Góra* - kanał 11A, ERP 10,00 kW
- Rzeszów *Baranówka* - kanał 11A, ERP 0,79 kW


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

609 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

29 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

399 zł Więcej...
reklama