reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak ukraińscy nadawcy przechodzą na 16:9?

dodano: 2015-05-17 09:59 | aktualizacja: 2015-05-17 10:25
autor: Rafał Olchowik | źródło: telekritika.ua/satkurier.pl

Ukraina telekanał.jpg 18 maja br. jeden z najpopularniejszych na Ukrainie kanałów komercyjnych przejdzie na pełne nadawanie w formacie panoramicznym 16:9. Pierwszym, który dokona tego kroku do przodu będzie Ukraina telekanał koncernu Media Group Ukraine. Od 18 maja br. kanał będzie dostępny tylko w 16:9 we wszystkich cyfrowych sieciach telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotychczas ukraińscy nadawcy niechętnie przechodzili na nadawanie w proporcjach obrazu 16:9. Nowy standard stosuje zaledwie kilka niszowych kanałów tematycznych. W większej części są to stacje informacyjne i muzyczne, takie jak News One, Espreso TV, Ru Music, M1, M2 i Music Box Ukraine. Z pozostałych kanałów można jeszcze wymienić Bank TV, Trofey, Socialna kraina czy English Club TV. W 16:9 są też nadawane wersje HD kanałów Tonis i 112-Ukraine.

Media Group Ukraine jest jedynym nadawcą, który prawie wszystkie swoje kanały nadaje w formacie 16:9. W tej grupie są Indigo TV, NLO-TV, Futbol 1, Futbol 2, a teraz dołączy do nich najważniejszy Ukraina telekanał. Czy śladem tego ostatniego, pójdą kolejne ważniejsze stacje, takie jak Inter czy 1+1?

Dyrektor Ukraina telekanał, Jewgienij Laszczenko uważa, że liczba współczesnych telewizorów z szerokim ekranem na Ukrainie rośnie, dlatego padła decyzja o przejściu na format panoramiczny. W tym samym czasie niektórzy eksperci twierdzą, że nadawanie w 16:9 na razie pozbawione jest sensu, ponieważ 14% telewizorów na Ukrainie wciąż jest starego typu z obrazem czarno-białym.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama