reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-08 - 2022-08-09

League of Legends Championship Series w PSN

dodano: 2015-05-26 14:28 | aktualizacja: 2018-07-31 12:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

League of Legends Championship Series Od 28 maja br., przez cztery kolejne czwartkowe wieczory, od godziny 18:00 Polsat Sport News transmitować będzie rozgrywki „League of Legends: Championship Series” - uznawane za jedną z najważniejszych dyscyplin e-sportowych. Jest to wydarzenie wyjątkowej rangi, ponieważ po raz pierwszy relację turnieju w grze online będzie można obejrzeć na antenie telewizji ogólnodostępnej. Relacje z wydarzenia poprzedzać będzie studio, które poprowadzi Michał „Avahir” Kudliński, a turniejowe starcia komentować będą Adam Górski „Musek” oraz Dominik Dąbrowski „Nero Intergate”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Formuła sportu elektronicznego (e-sportu), jakim jest m.in. „League of Legends: Championship Series,” przyciąga ogromne rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej. Rozgrywki e-sportowe przyciągają także setki tysięcy widzów wypełniających po brzegi największe hale i stadiony. Choć setki graczy siedzą przed ekranami komputerów, a widzowie śledzą ich rozgrywkę na ogromnych telebimach, to kibicują i reagują równie żywiołowo jak na meczach piłkarskich.

Po ogromnym sukcesie gry komputerowej z gatunku MOBA - „League of Legends” wydanej w 2009 roku, która w ciągu roku od wydania została pobrana ponad milion razy, każdego dnia na całym świecie zasiada do niej 27 milionów graczy. Riot Games, producent gry, postanowił powołać rozgrywki nazywane „League of Legends: Championship Series” (w skrócie LCS) z pulą nagród sięgającą milionów dolarów, które szybko stały się jednym z najważniejszych wydarzeń e-sportowych w roku. Championship Series przyciągają ogromne rzesze widzów (czy to na streamy, czy też w miejsce, gdzie odbywają się rozgrywki).

 „League of Legends: Championship Series” to rozgrywki ligowe, w których 10 drużyn walczy o zwycięstwo. Po każdej turze ligowej odbywają się play offy, w których najniżej uplasowane drużyny walczą o pozostanie w lidze - w trakcie gdy najlepsi zmagają się o puchar.

Polska jest jednym z najważniejszych krajów na e-sportowej mapie świata. Światowej rangi imprezy dla zawodowych graczy rozgrywane są w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Polacy mają też na swoim koncie sukcesy, w ubiegłym roku drużyna Virtus.pro, pod przewodnictwem Wiktora „TaZ” Wojtasa, została mistrzem świata w grze Counter Strike: Global Offensive.

Nasi rodacy tez pojawia się w transmitowanych rozgrywkach LCS - m. in. w składzie drużyny Team Roccat gdzie będziemy mogli zobaczyć w akcji: Marcina „Jankos” Jankowskiego - w Jungli, Pawła „Woolite” Pruskiego - na AD Carry, Oskara „VandeR” Bogdana - na Support i Remigiusza „Overpow” Puscha - jako Sub.

Pierwsze rozgrywki „League of Legends Championship Series”  będą transmitowane na antenie Polsatu Sport News 28 maja br. o godzinie 18:00, a kolejne - 4, 11 i 18 czerwca br. także o godzinie 18:00.

Dodajmy, iż programy dla miłośników e-sportu widzowie znajdą także w kanale Polsat Viasat Explore (więcej tutaj).

Plan transmisji:

- czwartek, 28 maja 2015 roku o 18:00, Polsat Sport News, League of Legends Championship Series,
- czwartek, 4 czerwca 2015 roku o 18:00, Polsat Sport News, League of Legends Championship Series,
- czwartek, 11 czerwca 2015 roku o 18:00, Polsat Sport News, League of Legends Championship Series,
- czwartek, 18 czerwca 2015 roku o 18:00, Polsat Sport News, League of Legends Championship Series.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...