reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TNT we Francji przechodzi do HD MPEG-4

dodano: 2015-05-28 12:10 | aktualizacja: 2015-05-29 14:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CSA/satkurier.pl

Francja flaga Francuski regulator medialny Conseil supérieur de l'audiovisuel (CSA) na posiedzeniu plenarnym w dniu 27 maja 2015 roku zaprosił do zgłaszania kandydatur tych nadawców, którzy chcieliby nadawać w HD w ramach naziemnej telewizji cyfrowej we Francji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na kwiecień 2016 roku planowane są zmiany w dystrybucji naziemnej telewizji cyfrowej TNT we Francji. Chodzi o przejście do MPEG-4 z obecnie wykorzystywanego standardu MPEG-2 i przesunięcie pasma częstotliwości 694-790 MHz (tak zwane pasmo 700 MHz) na potrzeby operatorów telekomunikacyjnych.

W Polsce wdrażanie naziemnej telewizji cyfrowej było prowadzone od samego początku w nowszym standardzie MPEG-4, ale ze względu na to, że we Francji proces ten odbył się wcześniej, wybrano popularny wówczas MPEG-2. Kolejną ewolucją standardu kompresji jest HEVC/H.265. Na razie w żadnym europejskim kraju nie wdrożono tego standardu do regularnych transmisji naziemnej telewizji cyfrowej. Barierą są koszty związane z koniecznością wymiany odbiorników i modernizacją nadajników.

Francuskie telewizje zainteresowane nadawaniem w HD w ramach TNT mogą składać wnioski do 29 czerwca 2015 roku do godz. 17.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+. W najnowszej wersji...

499 zł Więcej...
reklama