reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam: Młodzi z Radiem Maryja na Jasnej Górze

dodano: 2015-05-30 08:24 | aktualizacja: 2015-05-30 11:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/Warszawska Prowincja Redemptorystów

Radio Maryja logo.jpg Młodzież z Polski i ze świata zgromadzi się w sobotę, 30 maja br. na Jasnej Górze, aby uczestniczyć w XVII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Błogosławieni czystego serca”. Transmisję z uroczystości zapowiada TV Trwam.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tegoroczne pielgrzymowanie rozpocznie się w archikatedrze częstochowskiej pod wezwaniem Świętej Rodziny, gdzie od godziny 14:00 trwać będą modlitwa i śpiewy. O godzinie 15:00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie zgromadzą się na placu przed katedrą, skąd pieszo wyruszą na Jasną Górę. Tam oddadzą pokłon Cudownemu Wizerunkowi Matki Bożej.

Na Błoniach Jasnogórskich młodzież weźmie udział w koncercie księdza Kuby Bartczaka - rapera znanego z takich utworów, jak m.in. „Po prostu wierzę”, „Wolność” czy „Modlitwa”.

- Hip-hop daje mi możliwość wypowiedzenia się, podzielenia się swoją wiarą w rytm muzyki, która mi najbardziej przypadła do gustu. W swoim rapie staram się przekazać to, co mam w sercu, prawdę o sobie. Moja prawda dotyczy Pana Boga, bo moje życie jest wypełnione Bogiem. Staram się zatem, aby również mój rap był wypełniony Jezusem Chrystusem. (...) Zapraszam do wspólnej zabawy w rytm moich bitów. Razem z Chrystusem będziemy wychwalać Pana Boga

- powiedział ksiądz Kuba Bartczak, zapraszając do uczestnictwa w pielgrzymce.


W modlitewny klimat uczestników spotkania wprowadzi różaniec, który poprzedzi zaplanowaną na godzinę 19:30 mszę świętą. Eucharystii przewodniczył będzie ksiądz Wiesław Szlachetka - biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Tradycyjnie o godzinie 21:00 odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski, po którym odbędzie się koncert sof rockowego zespołu „Prophetes”. W trakcie muzycznego uwielbienia młodzież weźmie udział w adoracji symboli światowych dni młodzieży - krzyża oraz ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani”.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić cię do tego szczególnego miejsca, które ukochał sobie Ojciec Święty Jan Paweł II, największy z grona naszych rodaków. On często tutaj przebywał i wsłuchiwał się w głos Maryi, która do niego przemawiała. On też tutaj, na Jasnej Górze spotykał się z ludźmi młodymi. Wierzymy, że dziś również będzie obecny; że będzie słuchał próśb, które będziemy zanosić przez jego wstawiennictwo. Zapraszamy cię, bądź tu razem z nami

- podkreślił ojciec Marcin Krupa, koordynator spotkania.


XVII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę - transmisja w sobotę, 30 maja 2015 roku o 15:45 i 17:45 w TV Trwam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

99 zł Więcej...
reklama