reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 1.07 bez Polsatu 2 w Australii? Ruszy Polsat World?

dodano: 2015-05-31 18:11 | aktualizacja: 2015-06-01 11:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Puma Media/forum.satkurier.pl (Daniel Kucharski)/satkurier.pl

Polsat 2 Logo Pomarańczowe lipiec 2008 Firma Puma Media, która zajmuje się dystrybucją stacji telewizyjnych w Australii i Nowej Zelandii, w wydanym komunikacie poinformowała, iż od 1 lipca br. dostępny w ofercie kanał Polsat 2 zostanie zastąpiony nowym. Prawdopodobnie będzie to TVP Info.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Informujemy, że od 1 maja w Australii i Nowej Zelandii dostępny jest kolejny, 4 polski kanał telewizyjny (po TVP Polonia, ITVN/TVN International i Polsacie 2), który od 1 lipca br. zastąpi kanał Polsat 2. Tym nowym kanałem jest TVP Info. Do czasu podjęcia ostatecznej decyzji o tym, który kanał długoterminowo zastąpi Polsat 2, kanał TVP Info dostępny będzie bezpłatnie od 1 maja do końca czerwca - czytamy w komunikacie firmy Puma Media.

Przypomnijmy, iż zgodnie z decyzją nadawcy, Polsat 2 na międzynarodowych rynkach ma zostać zastąpiony przez nowy kanał pod nazwą Polsat World, na który Cyfrowy Polsat otrzymał już koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) (więcej tutaj). Stacja ma rozpocząć nadawanie „niezwłocznie po udzieleniu koncesji”.

Na razie nie wiadomo jednak, czy decyzja firmy Puma Media ma związek ze startem nowej stacji, czy po prostu wygasa umowa na dystrybucję Polsatu 2.

Polsat 2 można obecnie oglądać w Stanach Zjednoczonych (USA), Australii, Nowej Zelandii i oczywiście w Polsce (w ofertach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz większości sieci kablowych i IPTV). Konsekwencją startu Polsatu World ma być modyfikacja ramówki Polsatu 2 (więcej tutaj).

Polsat 2 ma zostać zastąpiony na międzynarodowym rynku przez Polsat World. Na zdjęciu Ewa Wachowicz, która prowadzi emitowany w Polsacie 2 program „Ewa gotuje”, foto: Cyfrowy Polsat


Przypomnijmy, iż Polsat chciał już przed laty dokonać zmian w swojej międzynarodowej ofercie. W 2009 roku nadawca wystąpił do KRRiT z wnioskiem o koncesję dla kanału Polsat International, który podobnie jak Polsat World miał zastąpić Polsat 2 poza Polską (więcej tutaj). W związku z faktem, iż stacja nie została uruchomiona, w 2010 roku regulator rynku podjął decyzję o cofnięciu przyznanej koncesji (więcej tutaj).

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (w przygotowaniu Polsat Food Network HD - więcej tutaj), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm. Ponadto spółka posiada koncesje na kanały Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj), Polsat Film 2 (więcej tutaj) oraz wspomniany Polsat World (więcej tutaj), które jeszcze nie rozpoczęły nadawania. Nadawca rozważa także uruchomienie kanału dla tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...