reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ČT Sport HD, TV Nova i TV Prima z testami DVB-T2 w HEVC

dodano: 2015-06-02 12:01 | aktualizacja: 2015-06-02 14:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: parabola.cz

HEVC_HD_satkurier_150px W Pradze i środkowych Czechach rozpoczną się transmisje testowe trzech czeskich stacji telewizyjnych ČT Sport HD, TV Nova i TV Prima w nowym standardzie kompresji HEVC w multipleksie DVB-T2. Wiadomo już, że pod koniec czerwca Telewizja Polska i Emitel przetestują w Warszawie bliżej nieznane stacje TVP w podobnej konfiguracji DVB-T2 i HEVC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma České Radiokomunikace, podała, że środę 3 czerwca 2015 r o godz. 10:00 rozpoczną się pierwsze w Europie Środkowej, testy transmisji cyfrowej telewizji DVB-T2 z użyciem kodeka HEVC (H.265 - następcy MPEG-4 H.264). 

Pilotażowe testy są niezbędne do sprawdzenia i dobrania optymalnych parametrów dla transmisji w standardzie DVB-T2, przy użyciu nowego kodeka HEVC. 

České Radiokomunikace przeprowadzi eksperymenty z DVB-T2 z wieży telewizyjnej Žižkov na kanale 50 z kodekiem HEVC (High Efficiency Video Coding). To następca MPEG-2 i MPEG-4. DVB-T2 z kodekiem HEVC powoli staje się standardem części nowo wprowadzanych modeli telewizorów na czeskim rynku. Weryfikacja zgodności z telewizorami jest również częścią tego testu. Nowy standard DVB-T2 z kodekiem HEVC zwiększy zdolność przesyłową sieci transmisji NTC, co pozwoli między innymi na nadawanie wszystkich kanałów SD/HD, które dotąd były emitowane w DVB-T/MPEG-4, aby je emitować w jakości HD. To daje powody do szybkiego przejścia z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Jest to nieuniknione także w Polsce - pytanie kiedy?

Transmisja testowa w Czechach jest zaplanowana od 3 czerwca 2015 roku aż do 28 lutego 2016 roku. Nie powinna mieć wpływu na istniejące transmisje naziemnej telewizji DVB-T w Pradze i środkowych Czechach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 290 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...
reklama