reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP gospodarzem EBU Technical Assembly 2015 w Krakowie

dodano: 2015-06-03 12:26 | aktualizacja: 2015-06-12 10:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU/satkurier.pl

EBU Europejska Unia Nadawców 11 i 12 czerwca 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się spotkanie członków Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union - EBU), podczas którego omówione zostaną kwestie techniczne związane z rozwojem telewizji i radia w Europie. Gospodarzem Technical Assembly 2015 będzie Telewizja Polska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwudniowa konferencja będzie składać się z dziewięciu sesji. Pierwszego dnia po godz. 9:15 uroczystego przywitania uczestników spotkania dokonają prezes Telewizji Polskiej, Juliusz Braun, i wiceprezes Telewizji Polskiej, Marian Zalewski.

Marian Zalewski, członek zarządu TVP, fot. TVP


Drugą sesję poprowadzi Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka - TVP Technologie. Podczas niej Jacek Terlicki, wicedyrektor Ośrodka - TVP Technologie, przedstawi prezentację na temat aplikacji HbbTV. Swoje prezentacje wygłoszą także przedstawiciele włoskiego nadawcy publicznego Rai, brytyjskiego BBC i norweskiego NRK.

Jedną z ciekawszych prezentacji w ramach trzeciej sesji będzie przemówienie Yukihiro Nishidy z japońskiego NHK, na temat standardu 8K (Super Hi-Vision). Warto dodać, że ten nadawca publiczny jest pionierem we wdrażaniu 8K. W planach ma między innych zrealizowanie w tej technologii relacji z 10 meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2015, które odbędą się w Kanadzie w dniach 6 czerwca – 5 lipca (więcej tutaj).Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia Technical Assembly 2015 będzie dyskusja panelowa „Czy nadawcy wystarczająco szybko dostosowują się do zmian, jakie następują w dostarczaniu mediów?”. Udział w niej weźmie między innymi Katarzyna Drogowska, wicedyrektor Ośrodka - TVP Technologie ds. mediów interaktywnych.

Drugi dzień spotkania również będzie obfitował w ciekawe prezentacje. 5G, przygotowania do konferencji WRC-15, neutralność sieci, streaming na żywo w chmurze, personalizacja, DAB+ to jedne z wielu poruszanych tematów. Na temat wdrożenia DAB+ wypowie się Paweł Mathia, naczelny inżynier Polskiego Radia.

Uwaga! W Technical Assembly 2015 udział wziąć mogą jedynie członkowie EBU, na zaproszenie organizatora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...