reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Niemczech rusza inicjatywa DVB-T2 HD

dodano: 2015-06-08 15:11 | aktualizacja: 2015-06-08 19:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: www.dvb-t2hd.de

DVB-T2 HD HEVC w Niemczech Grupa niemieckich nadawców i organizacji uruchomiła wspólną inicjatywę wspierająca wdrożenie DVB-T2 HD HEVC dla naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech. Udział w tej inicjatywie biorą ARD, Medienanstalten, Mediengruppe RTL Deutschland, ProSiebenSat.1 Media AG, VPRT i ZDF.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla transmisji naziemnej w Niemczech wykorzystywane w przyszłości będą standardy DVB-T2 i HEVC (High Efficiency Video Coding). Dzięki temu połączeniu, niemieckie stacje telewizyjne nadal będą mogły być nadawane w ramach pasma, które - jak wiadomo - w przyszłości ulegnie redukcji na rzecz usług mobilnych, w tym mobilnego dostępu do Internetu.

Aby uświadamiać widzów, utworzono logo DVB-T2 HD. Urządzenia z tym oznaczeniem będą w pełni kompatybilne z przyszłymi nowymi standardami stosowanymi w Niemczech.

Połączenie DVB-T2 z HEVC umożliwia zachowanie wysokiej jakości kanałów HD, jak również większą różnorodność programów. Większość urządzeń DVB-T2, które są już na niemieckim rynku, nie nadają się niestety do odbioru nowego standardu DVB-T2 z HEVC.

Przejście na DVB-T2 jest planowane w Niemczech na wiosnę 2017 roku w ponad 10 obszarach metropolitalnych i powinno zostać zakończone w połowie 2019 roku w całym kraju. Pierwsze kanały DVB-T2 HD będzie można odbierać na wyznaczonych obszarach pilotażowych już w połowie 2016 roku.

Aktualnie z naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech, która została wprowadzona w tym kraju w 2002 roku, korzysta około jedno na dziesięć gospodarstw domowych.

Więcej informacji na www.DVB-T2HD.de


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 9x4P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 9x4P rozdziela sygnał niezależnie z...

375 zł Więcej...
reklama