reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eleven Sports Network od sierpnia w Polsce

dodano: 2015-06-12 22:21 | aktualizacja: 2020-08-02 09:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TESTA Communications PR/satkurier.pl

Eleven Sports Network 11 Sports Przed oficjalnym ogłoszeniem zwycięzcy przetargu na prawa do piłkarskiej Ekstraklasy, do mediów rozesłany został komunikat prasowy, zwiastujący uruchomienie w Polsce nowego kanału sportowego - Eleven Sports Network (11 Sports Network). Jak już wcześniej pisaliśmy, ta sieć, należąca do Włocha Andrei Radrizzaniego, walczyła, obok między innymi platformy nc+, o prawa do pokazywania na żywo meczów polskiej ligi w piłce nożnej (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnio „Przegląd Sportowy” podał, że prawa do Ekstraklasy przypadną nc+ i choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji, jest to już, według tego serwisu, oficjalnie ustalenie (więcej tutaj). Od tej pory cisza, a do nowego sezonu rozgrywek pozostał już tylko nieco ponad miesiąc. Jak czytamy w komunikacie, Eleven Sports Network zdecydowało wycofać się z przetargu o prawa do Ekstraklasy. Za to ma podobno do zaoferowania wiele innych praw sportowych, w tym włoską Serie A, francuską Ligue 1 czy szkocką SPFL, a także Formułę 1, Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, włoską ligę siatkówki, NFL i wiele innych. Eleven Sports Network ma wystartować w sierpniu br. zarówno w telewizji jak i w internecie. Na razie nie wiadomo, u jakich operatorów kanał ten miałby być dostępny.

Poniżej publikujemy całość komunikatu prasowego dotyczącego startu Eleven Sports Network:

Warszawa, 12 czerwca 2015 r.
Najlepszy sport na żywo i w najwyższej jakości w ELEVEN SPORTS NETWORK

Świetna wiadomość dla kibiców. W sierpniu, od nowego sezonu piłkarskiego polscy fani będą mogli oglądać najlepszy światowy sport na żywo i w najwyższej jakości w nowych kanałach telewizyjnych ELEVEN SPORTS NETWORK.

ELEVEN SPORTS NETWORK będzie pokazywać polskim widzom na żywo i w najwyższej jakości największe wydarzenia sportowe. Nowa na naszym rynku międzynarodowa grupa medialna będzie transmitować mecze m.in. z takich piłkarskich lig jak włoska Serie A, francuska Ligue 1 czy szkocka SPFL. Oprócz tego w ELEVEN SPORTS NETWORK zobaczymy także Formułę 1, Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych, włoską ligę siatkówki, NFL i wiele innych wspaniałych wydarzeń sportowych, transmitowanych na żywo w telewizji jak i internecie.

ELEVEN SPORTS NETWORK potwierdza, że brał udział w przetargu na prawa medialne na pokazywanie wszystkich meczów Ekstraklasy w sezonach 2015/2016 – 2018/2019.

Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w przetargu, jako alternatywny gracz, ale kiedy zrozumieliśmy, że w rzeczywistości wciąż konkurujemy przeciwko obecnemu lokalnemu nadawcy, postanowiliśmy wycofać się – powiedział Andre Tegner, Dyrektor Zarządzający Grupy ELEVEN SPORTS NETWORK. – Wciąż jednak uważamy Ekstraklasę za bardzo interesujący produkt i będziemy brali udział w przyszłych przetargach na prawa medialne do polskiej ligi. Na razie jednak chcemy się skupić na naszych najlepszych międzynarodowych prawach.

Nowy sezon piłkarski we Włoszech i Francji rusza w sierpniu, a wraz z nim innowacyjny projekt medialny. – Jesteśmy bardzo dumni, że będziemy mogli pokazać najlepszą światową piłkę w nowatorskim wydaniu i w zupełnie innej odsłonie telewizyjnej – zapowiada Andre Tegner. – W każdej kolejce pokażemy jak najwięcej meczów na żywo w najwyższej jakości, ze świetnym komentarzem naszych dziennikarzy oraz ekspertów. Będziemy również w ciągłej interakcji z widzami. Nie chcemy robić kanału sportowego „dla kibica”, ale „z kibicami”. Widzowie będą mogli oglądać ELEVEN SPORTS NETWORK we wszystkich dobrych sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz internecie i przekonać się, że u nas sport ogląda się najlepiej – dodaje Tenger.

ELEVEN SPORTS NETWORK zapowiada wprowadzenie nowej formuły prezentowania wydarzeń sportowych. – Naszym zdaniem jest jeszcze wiele ciekawych, nie odkrytych możliwości w transmisjach sportowych. Wprowadzimy pomysły i rozwiązania, jakie nie były dotychczas wykorzystywane w transmisjach na żywo i w programach studyjnych – mówi Patryk Mirosławski, szef redakcji sportowej ELEVEN SPORTS NETWORK. – Zależy nam, aby transmisjom nadać świeżości. Mamy zamiar dostarczać nie tylko informacji stricte sportowych, ale tworzyć prawdziwą atmosferę meczową, która zbliży fanów i zawodników, najważniejszych uczestników spektakli sportowych – dodaje Mirosławski.

W ELEVEN SPORTS NETWORK pojawią się nowi, utalentowani komentatorzy, którzy doskonale znają się na sporcie. – Tworzymy młody, dynamiczny zespół, składający się z pasjonatów sportu. Jestem pewien, że wkrótce będzie to najlepsza redakcja sportowa w Polsce – oznajmia jej szef.

ELEVEN SPORTS NETWORK to grupa medialna nadająca sportowe kanały premium, która ma duże doświadczenie zarówno na rynku międzynarodowym, jak i polskim. Inwestorzy wprowadzali na rynek wiodące kanały sportowe w całym regionie Azji. Jednym z dyrektorów grupy jest Ralf Manthey, który z powodzeniem uruchamiał w Polsce takie projekty medialne, jak RTL7 oraz SportKlub.

ELEVEN SPORTS NETWORK należy do grupy kapitałowej The Channels Co Ltd, która przed nowym sezonem piłkarskim uruchomi także swoje sieci w Belgii, Singapurze i Malezji. Zapowiada poszerzenie obecności również w innych państwach. – Chcemy być grupą medialną oferującą najważniejsze sportowe wydarzenia w każdym kraju, w którym będziemy obecni – tłumaczy Andre Tegner. – Polska jest dla nas bardzo ważnym i atrakcyjnym rynkiem. To kraj, który bardzo szybko się rozwija i który ma niezwykłą tradycję piłkarską oraz wielomilionową grupę prawdziwych pasjonatów sportu. W pierwszym etapie uruchomimy w Polsce dwa kanały. Pierwszy skierowany będzie przede wszystkim do fanów futbolu. W drugim pokażemy inne dyscypliny oraz mecze piłkarskie, które będą kolidowały z transmisjami w kanale piłkarskim.

ELEVEN SPORTS NETWORK – do zobaczenia już wkrótce!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...