reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ATM Grupa z koncesją KRRiT na kanał Echo24 TV

dodano: 2015-06-17 13:09 | aktualizacja: 2015-06-17 16:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

ATM Grupa 1 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła spółce Telewizja Dolnośląska Echo Sp. z o.o. (należącą do ATM Grupy) z siedzibą w Bielanach Wrocławskich koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Echo24 TV. Koncesja obowiązuje od 1 czerwca br. do 31 maja 2025 roku. Program będzie rozpowszechniany nie mniej niż 4 godziny na dobę 5 dni w tygodniu i będzie miał charakter uniwersalny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał będzie rozpowszechniany w sieci TVK Telewizja Kablowa Elżbieta Zjawiona z Wrocławia.

Koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 2 miesiące od daty udzielenia koncesji. Do czasu rozpoczęcia rozpowszechniania programu koncesjonariusz może prowadzić próbne emisje programu.

Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, który będzie dostarczał informacji o życiu i wydarzeniach dotyczących lokalnej społeczności Wrocławia i Świdnicy. W programie rozpowszechniane będą audycje informacyjne, na które złożą się serwisy z bieżącymi wydarzeniami lokalnymi, przegląd prasy lokalnej, informacje kulturalne, sportowe i społeczne dotyczące Wrocławia i Świdnicy. Na publicystykę złożą się rozmowy i dyskusje z udziałem lokalnych przedstawicieli władz samorządowych, państwowych, przedstawicieli środowisk lokalnych dotyczące życia i spraw regionu. W programie obecne będą również audycje rozrywkowe, w ramach których nadawane będą m.in. listy przebojów i teledyski. W audycjach tych pojawią się również artyści muzyczni kojarzeni z regionem Dolnego Śląska.

Wnioskodawca zadeklarował nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 4 godziny na dobę 5 dni w tygodniu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie - ponad 50 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

W dniu wydania koncesji (zgodnie z załączoną listą udziałowców spółki z dnia 2 marca 2015 roku) jedynym udziałowcem Telewizji Dolnośląskiej Echo Sp. z o.o. jest ATM Grupa S.A.

ATM Grupa odpowiada m.in. za produkcję serialu „Pierwsza miłość” dla Telewizji Polsat, który emituje również ATM Rozrywka TV. Na zdjęciu aktorka Aleksandra Zienkiewicz w scenie z tego serialu, foto: Bogdan Bokielczyk/ATM Grupa


Przypomnijmy, iż Telewizja Dolnośląska Echo Sp. z o.o. została wybrana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) na operatora tworzonego właśnie multipleksu lokalnego (MUX L4) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), który ma być dostępny bezpłatnie w okręgu wrocławsko-świdnickim (więcej tutaj). Ma on ruszyć w najbliższym czasie a w jego ofercie pojawi się Echo24 TV.

Dlaczego ATM Grupa w ogóle zainteresowała się lokalną telewizją? Wszystko za sprawą Tomasza Kurzewskiego, współzałożyciela Telewizji Dolnośląskiej (jako TV4 Tede wchodzącej w skład należącej do Cyfrowego Polsatu sieci TV Odra) a obecnie wraz z żoną Dorotą Michalak-Kurzewską większościowego udziałowca ATM Grupy (więcej tutaj). W drugiej połowie 2013 roku spółka przejęła większość udziałów w stacji (więcej tutaj). Dodajmy, iż po starcie cyfrowej telewizji naziemnej wszystkie kanały skupione w sieci TV Odra zawiesiły swoją emisję. Nadawca tłumaczył, iż nadawanie analogowe jest nieuzasadnione ekonomicznie gdy inni nadają cyfrowo.

ATM Grupa to producent programów telewizyjnych, m.in. dla TVP i Polsatu. Spółka jest także nadawcą kanału ATM Rozrywka TV, dostępnego w ofercie platformy Cyfrowy Polsat, w sieciach kablowych i IPTV oraz bezpłatnie w ramach ogólnopolskiego pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC. W przeszłości grupa planowała uruchomić również kanał ATM TV, ale w 2012 roku zrezygnowała z przyznanej przez KRRiT koncesji satelitarnej.

Jednym z udziałowców ATM Grupy jest, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, Zygmunt Solorz-Żak. Należąca zaś do niego (wraz z partnerami i podmiotami zależnymi) Telewizja Polsat (część grupy Cyfrowy Polsat) odpowiada za produkcję programu i przekaz ATM Rozrywki TV. Solorz-Żak wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest też m.in. właścicielem kanału Superstacja.

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (w przygotowaniu Polsat Food Network HD - więcej tutaj), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm. Ponadto spółka posiada koncesje na kanały Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj), Polsat Film 2 (więcej tutaj) oraz Polsat World (więcej tutaj), które jeszcze nie rozpoczęły nadawania. Nadawca rozważa także uruchomienie kanału dla tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...