reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy DVB-T2 w Rumunii

dodano: 2015-06-18 11:41 | aktualizacja: 2015-06-18 13:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: mediasat.info

DVB-T2_terr_logo.jpg Rumuńska firma Radiocom odpowiedzialna za naziemne transmisje - odpowiednik polskiego Emitela - rozpoczyna testy transmisji DVB-T2 w Bukareszcie, Kluż-Napoce, Jassach i Timisoarze. Zostanie wykorzystana część sprzętu, który był używany do przesyłania sygnału publicznej stacji TVR2 w paśmie UHF. Obecnie trwa w Rumunii przetarg na nowe urządzenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radiocom będzie kontynuować nadawanie analogowo w VHF pierwszego kanału publicznego TVR1 do końca przyszłego roku, aby zachować ciągłość emisji dla części ludności w Rumunii i to mimo ASO w dniu 17 czerwca.

Pierwszy z trzech multipleksów w Rumunii (MUX-1) będzie emitowany w DVB-T2. Planowany zasięg to 90% populacji Rumunii. Wszystkie nadajniki będą gotowe do działania do końca 2016 roku. Mają zawierać kanały telewizji publicznej i komercyjnej.

Kolejne dwa multipleksy (MUX2 i MUX4) będzie oferować komercyjne stacje telewizyjne. Zostaną uruchomione 17 maja 2017 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

129 zł Więcej...
reklama