reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ przechodzi na DVB-S2/MPEG-4

dodano: 2015-06-25 15:37 | aktualizacja: 2015-06-25 15:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+

nc+ Platforma nc+ konsekwentnie zmierza do zakończenia procesu, jakim jest przejście na standard DVB-S2/MPEG-4. Tym samym kończy się okres równoległej transmisji sygnałów w standardzie DVB-S i DVB-S2, który umożliwił stopniową wymianę sprzętu odbiorczego przed ostatecznym wyłączeniem wycofywanego standardu od października 2015 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki temu abonenci nc+, którzy do tej pory korzystali z przekazu DVB-S/SD, otrzymają dużo lepszą jakość obrazu odbieranych programów. Dodatkowo, dzięki wymianie dekoderów SD na HD, uzyskają też dostęp do bogatych kolekcji filmów na życzenie i VOD. Stary dekoder SD można wymienić bez ponoszenia dodatkowych kosztów – wystarczy zgłosić się do nc+.  

Już od października tego roku wszystkie kanały dostępne dla abonentów nc+ będą nadawane wyłącznie w standardzie DVB-S2/MPEG-4, który zastąpi starszy system nadawania DVB-S/MPEG-2. Jest to jeden z ostatnich etapów, trwającego już od dłuższego czasu procesu przejścia platformy nc+ na nowy standard nadawania. DVB-S2/MPEG-4 to nowoczesny i bardzo efektywny standard kompresji, który umożliwia uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu. Standard DVB-S2/MPEG-4 stał się krokiem milowym w rozwoju telekomunikacji, internetu i telewizji w kierunku transmisji i przetwarzania multimediów.

Platforma nc+ jako technologiczny lider nadaje swoje kanały w najwyższej jakości HD, właśnie dlatego finalizujemy proces całkowitego przejścia na standard DVB-S2 i stopniowego wyłączania modulacji DVB-S, która była używana od 1998 roku, czyli od początku istnienia telewizji cyfrowej w Polsce. Ta zmiana pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie pojemności naszych transponderów i dalszą poprawę jakości przekazu

– mówi Jarosław Kordalewski, wiceprezes zarządu nc+ ds. technologicznych i IT.

W rezultacie będziemy mogli dostarczać kanały telewizyjne w jeszcze lepszej jakości, utrzymując najwyższe na polskim rynku standardy nadawania w jakości HD, a także zyskamy miejsce na kolejne kanały i usługi.


Jak informuje operator platformy nc+, obecnie już prawie 100% abonentów platformy nc+ korzysta z dekoderów HD, które są przystosowane do odbioru sygnału w standardzie DVB-S2/MPEG-4. Dla tych osób zmiana systemu przekazu będzie niezauważalna. Pozostała niewielka grupa, która nie dokonała jeszcze wymiany na dekoder HD, może zgłosić się do nc+ i dokonać jej bezpłatnie. Na abonentów czeka dedykowany zespół konsultantów pod numerem telefonu 22 334 60 02.

Dzięki zmianie dekodera na HD abonenci nc+, będą mieli zupełnie nowe możliwości m.in. nagrywania czy pauzowania programów (w przypadku wymiany na dekoder z dyskiem), dostęp do bogatych kolekcji VOD w serwisie nc+ go TV i innych atrakcyjnych usług, dostępnych po podłączeniu dekodera do internetu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...