reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podsumowanie EBU Technical Assembly 2015

dodano: 2015-06-29 17:32 | aktualizacja: 2015-06-29 17:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Inf.wł./TVP

TVP Jak rozwój technologiczny wpływa na publiczne media? Na to pytanie szukano odpowiedzi podczas 21. Zgromadzenia Technicznego Europejskiej Unii Nadawców Publicznych (EBU Technical Assembly 2015), które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Krakowie na zaproszenie Telewizji Polskiej S.A. W Zgromadzeniu wzięło udział ponad stu delegatów z kilkudziesięciu krajów świata.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Delegaci skupili się w swojej dyskusji na zagadnieniach dostosowywania się nadawców do nowych warunków rynkowych wynikających ze zmian w sposobie dystrybucji i konsumpcji mediów.

W toku obrad odnotowano zwiększanie udziału dystrybucji IP w sieciach telekomunikacyjnych, podkreślając jednocześnie, że niesie to za sobą nowe wyzwania związane z kwestiami bezpieczeństwa. Zagadnieniem tym szerzej zajmie się powołana w tym celu grupa Media Cyber Security.

21. Zgromadzenie Techniczne Europejskiej Unii Nadawców Publicznych, fot. TVP


Gorącym tematem pozostaje telewizja ultrawysokiej rozdzielczości, czego dowiódł pokaz praktyczny technologii 8K przeprowadzony przez japońskie NHK Science & Technology Research Laboratories.

Duże zainteresowanie zebranych wzbudziły prezentacja TVP dotycząca rozwoju telewizji hybrydowej wzbogacającej program linearny o treści interaktywne w telewizji publicznej oraz unikalny w skali światowej Regionalny System Ostrzegania – kompleksowy system powiadamiania obywateli o zagrożeniach, wychodzący naprzeciw nowocześnie rozumianej misji nadawcy publicznego. Telewizja Polska wspomniała również o wdrażanym aktualnie rozwiązaniu w zakresie wieloplatformowej dystrybucji i konsumpcji treści multimedialnych, będącej odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego widza.

Inne ważne tematy obejmowały kwestię niezbędnych częstotliwości dla telewizji naziemnej w kontekście rozwoju sieci 5G. Szczególną wagę przyłożono do wypracowania wspólnego stanowiska nadawców na tegoroczną Światową Konferencję Radiokomunikacyjną, która ma podjąć rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Nadawcy zrzeszeni w EBU przedstawili swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji, dystrybucji oraz archiwizacji treści medialnych: nadawanie w DVB-T2 oraz LTE, studio produkcyjne oparte na technice IP, radio cyfrowe – w tym radio „z wizją”, HbbTV, strumieniowanie na żywo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...