reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SCT: start TGirls TV i zapowiedź migracji do MPEG-4

dodano: 2015-07-09 21:55 | aktualizacja: 2015-07-09 22:45
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Satkurier.pl/inf. własna

SCT erotyka logo Coraz mniej liczni posiadacze odbiorników SD/MPEG-2 muszą powoli żegnać się ze swoim sprzętem i szykować się ostatecznie na wymianę tunerów na modele HD. Poza polskimi platformami nc+ i Cyfrowym Polsatem, które zapowiadają przełączenie do nowszego standardu kompresji obrazu na październik - na ten sam krok decyduje się nadawca erotycznych kanałów SCT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana będzie dotyczyć wyłącznie kanałów własnych SCT, które jeszcze do tej pory nadawano w MPEG-2. Chodzi tu o 4 stacje: Exotica TVRedlight, SCT 6 (CentoXCento TV) oraz SCT HQ. Na ekranie pojawił się stosowny pasek informacyjny, wyświetlany wręcz irytująco często, ale tylko w języku włoskim. Nie podano precyzyjnej daty, nie widać jej także na stronach internetowych kanałów SCT, ale zapewne nastąpi to szybciej niż w przypadku polskich operatorów.

Pozostałe, za które odpowiada SCT, tj. Pink O TV, SCT 5 (Boy&Boy), SCT 7 (Sext6senso) oraz SCT HD (Satisfaction/Teleitalia) są transmitowane w MPEG-4 już od wielu miesięcy, więc tu metoda transmisji nie ulegnie zmianie.

Krok ten nie jest dużym zaskoczeniem, już gdy przełączano do MPEG-4 SCT 5 (styczeń 2013), to nadawca przestrzegał, że będzie do tego dążyć. Zapewne widząc, że inni włoscy nadawcy także dynamicznie przechodzą do MPEG-4, także SCT uznało, że na to już czas.

Emisja wszystkich kanałów jest realizowana z tp. 50 satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) o częstotliwości 11,727 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4. Nie wiadomo, czy oznacza to zarazem migrację transpondera do DVB-S2. Nie jest to niezbędne, ale patrząc po nadawanych tu kanałach (operatorem jest hiszpańska Telefonica) to można podejrzewać, że w większości nadawcom by to specjalnie nie przeszkadzało.

Przy okazji drobna zmiana. Na kanale identyfikowanym jako Redlight, gdzie od kilku tygodni nadawano filmy erotyczne bez logotypu, wreszcie pojawił się jakiś - TGirls TV. Z wyglądu jest ob zbliżony do logo Pink O TV (który zresztą niedawno odświeżył logotyp).

Przekaz kanału TGirls TV, przy okazji widać pasek informujący o planowanych zmianach w emisji


Identyfikacja kanału na satelicie pozostała jednak bez zmian, nadal w odbiornikach cyfrowych zapisuje się jako Redlight. Mając na uwadze, że część kanałów od lat jest pod złymi nazwami (np. numerowane SCT), nie spodziewamy się rychłej korekty...

Parametry techniczne TGirls TV:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 50 (11,727 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Redlight
PID V: 4630 (MPEG-2/SD)
PID A: 4631
PID PCR: 4630
SID: 13760
PID PMT: 44
Provider: Telefonica Spain
Kodowanie: Conax, Irdeto 2, Nagra MA (N3), Viaccess PC 4.0/5.0


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Erotyka


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...