reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa 4fun Media planuje nowe kanały. Dla MUX 8?

dodano: 2015-07-12 16:39 | aktualizacja: 2015-07-13 05:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/satkurier.pl

4fun Media 4 fun Media logo od czerwca 2015 roku Rafał Baran, nowy prezes Grupy 4fun Media (więcej tutaj), zapowiedział w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita”, iż jego spółka, której głównym akcjonariuszem jest cypryjska firma Nova Group, może znaleźć nowego inwestora lub partnera biznesowego. Obecnie rozważane są różne rozwiązania. Dodał, iż w planach są także nowe kanały telewizyjne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według prezesa, rozpatrywane są obecnie dwa pomysły na nowe stacje, ale nie ma jeszcze decyzji, który z projektów zostanie wdrożony. Wiadomo, iż nie są to już kanały muzyczne, a start nie jest planowany w tym roku.

25 czerwca br. nadawca dokonał zmian w swoim portfolio - kanał Mjuzik.tv przekształcił się w 4fun Hits a TV.Disco w 4fun Fit & Dance (więcej tutaj). Ponadto w ofercie jest flagowa stacja 4fun.tv i internetowy kanał RBL.TV. Wszystkie te telewizje są muzyczne. W przeszłości nadawca chciał również uruchomić stację o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym i poradnikowym pod nazwą 4fit.tv (więcej tutaj i tutaj). Kanał ten został zgłoszony w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale grupa nie uzyskała wtedy naziemnej koncesji a stacja nigdy nie została uruchomiona. Przed ogłoszeniem warunków drugiego konkursu nadawca planował natomiast startować z nowym kanałem rozrywkowym, stworzonym na bazie 4fun.tv, TV.Disco i RBL.TV (więcej tutaj). Taka stacja jednak nigdy nie ruszyła.

Grupa 4fun Media planuje nowe stacje telewizyjne. Na zdjęciu Aleksandra Ciupa, prezenterka muzycznych kanałów 4fun, foto: Grupa ZPR Media


Firma Nova Group LTD jest też właścicielem Screen Network S.A., lidera polskiego rynku zewnętrznej komunikacji cyfrowej (określanego skrótem: DOOH-Digital Out-Of-Home) prowadzonej z wykorzystaniem systemu Digital Signage (zewnętrzne ekrany usytuowane w miastach, emitujące materiały filmowe, w tym z kanałów 4fun Media, i reklamy).

Rafał Baran w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita” powiedział także, iż Grupa 4fun Media nie ma w planach startu w konkursie na zagospodarowanie tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) NTC (więcej tutaj), bowiem nie wydaje się, żeby Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) chciała tam mieć kanał muzyczny. Dodał, iż rozważa natomiast umieszczenie swoich stacji w kolejnym multipleksie lokalnym (w ten sposób w trzech multipleksach nadają już 4fun.tv i 4fun Fit & Dance - więcej tutaj) - uruchamianym właśnie we Wrocławiu (MUX L4), którego operatorem jest Telewizja Dolnośląska Echo, należąca do ATM Grupy (więcej tutaj).

Do 4fun Media należy również firma Program, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych (m.in. takich jak: 4fun.tv, 4fun Fit & Dance, 4fun Hits, Family Sport, English Club, Da Vinci Learning, The Medical Channel).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...