reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyniki konkursu na operatora MUX 8

dodano: 2015-07-13 15:31 | aktualizacja: 2015-07-13 16:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił wyniki konkursu na operatora ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej. Termin składania ofert upłynął 29 kwietnia br. W tym terminie do UKE wpłynęły oferty Telewizji Polskiej, EmiTela, Polskiego Operatora Telekomunikacyjnego i Time (więcej tutaj). Najwięcej punktów w przeprowadzonym konkursie uzyskała spółka EmiTel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teraz zwycięzca przetargu ma 7 dni na złożenie wniosku o rezerwację częstotliwości. Przypomnijmy, że konkurs dotyczył jednej rezerwacji częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174 – 230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w multipleksie nr 8 (MUX 8). Chodzi o częstotliwości w paśmie VHF. Wszystkie pozostałe multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce są nadawane w paśmie UHF.
 
Miejsce na liście Nazwa firmy Siedziba  Ocena punktowa
1 Emitel Sp. z o.o.  Warszawa 400,000
2 Telewizja Polska S.A.   Warszawa 252,181
3 TIME S.A.  Warszawa 250,033
4 Polski Operator Telewizyjny Sp. z o.o.  Warszawa 151,000


- Wyniki konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 174-230 MHz (plik PDF - 370 kB)
- Protokół końcowy (plik PDF - 3493 kB )

Jak poinformował jakiś czas temu przedstawiciel UKE, MUX 8 wystartuje prawdopodobnie w połowie 2016 roku (więcej tutaj). Niezbędne jest jeszcze przeprowadzenie konkursu na ofertę programową tego multipleksu. Zajmie się tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Przypomnijmy, że na audiowizualne składniki multipleksu MUX 8 składać się będą następujące programy w standardzie DVB-T:

a) 3 programy SD lub 1 program HD i 1 program SD, na rozpowszechnianie których KRRiT udzieliła lub udzieli TVP koncesji lub program TVP Polonia. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów MUX 1-3 w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dni rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w MUX 8;

b) 4 programy SD, na których rozpowszechnianie w MUX 8 udzielona zostanie koncesja KRRiT.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...