reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szkocka policja walczy z card sharingiem

dodano: 2015-07-13 21:56 | aktualizacja: 2017-06-13 12:27
autor: HP | źródło: FACT

czaszka biała.jpg W związku z podejrzeniem przestępstwa przeciwko własności intelektualnej, w piątek, 10 lipca br. funkcjonariusze policji w Szkocji, przy wsparciu organizacji Federation Against Copyright Theft (FACT), przeszukali kilka mieszkań. Nakazy zostały wydane w ramach działań wielu instytucji w sprawie podejrzenia o card sharing (control-word sharing), jak również sprzedaż dekoderów umożliwiających nielegalny dostęp do usług telewizyjnych, treści sportowych i filmów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Inspektor Graeme Everest z policji w Szkocji powiedział:

Podejrzani mogli na przykład oferować abonament jednego z największych operatorów za 100 zamiast 900 funtów rocznie. Jest to oczywiście bardzo kuszące dla osób, które z tego skorzystają, ale muszą być oni świadomi, że ich pieniądze przepływają przez oszukańczy system i powinni również spodziewać się wizyty policji lub innych organów. Pieniądze z tych działań mogą być przecież wykorzystywane do finansowania innych przestępstw, więc ludzie muszą być tego świadomi. To jest bez wątpienia forma przestępczości zorganizowanej.


Eksperci przewidują, że skala tego typu przestępstw może kosztować nadawców miliony funtów rocznie. Podczas przeszukań szkocka policja zajęła dużą ilość sprzętu komputerowego i innych urządzeń, które będą teraz analizowane przez detektywów przy asyście FACT.

Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT, dodał:

Card sharing i sprzedaż nielegalnych dekoderów są wielkim problemem dla FACT i firm, które reprezentujemy, zwłaszcza tych, dla których kluczowym elementem ich oferty konsumenckiej jest świadczenie usług płatnej telewizji, takich jak Sky, Virgin Media i BT.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...