reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 7-8/2015 od 17.07

dodano: 2015-07-14 11:16 | aktualizacja: 2015-07-14 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 7-8/2015 okładka
SAT Kurier 7-8/2015
Koniec telewizji cyfrowej w 2038 roku? Sprawdź, dlaczego
ANGA COM 2015 - raport z wystawy
2015 przełomowym rokiem dla UHD
Podróże z anteną - Paragwaj

TESTY:
Opticum Red HD X405 Combo: Nowoczesny odbiornik HD combo PVR ready w niezwykle przystępnej cenie

NOWE PRODUKTY:
- Vu+ Solo 4K – odbiornik z HEVC
- Odbiornik DVB-T2 HEVC od AX Technology
- DIGIT i DIGITactiva LTE Protected SAW
- Triax: Rozwiązania HDMI dla 4K i HD
- Multiswitche Opticum Red Golden Line
- Przegląd anten UHF z LTE
- Ferguson Ariva 253 Combo
- Urządzenie multimedialne Pyramid
- Globo z odbiornikiem DVB-T2 HEVC
- Telkom-Telmor: Anteny asr LTE Protected
- Odbiornik GigaBlue HD Ultra UE
- Konwerter Triax IP-LNB
- Ferguson FBOX 3, także w wersji z DVB-T/T2

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów DVB-T w Polsce
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W

SAT Kurier English 1/2015
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 7-8/2015 - podwójne, wakacyjne (lipcowo-sierpniowe) wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

2015 przełomowym rokiem dla Ultra HD


Jeszcze kilka lat temu nawet nie przypuszczaliśmy, że technologia Ultra HD stanie się osiągalna dla zwykłego widza w tak krótkim czasie. Takim przełomowym rokiem dla rozwoju UHD 4K jest właśnie rok 2015. W sprzedaży dostępnych jest już wiele modeli telewizorów Ultra HD i są one znacznie tańsze niż przed kilkunastoma miesiącami. Do tego niedługo w sprzedaży pojawią się pierwsze odbiorniki UHD. Mamy też poważne zapowiedzi nowych kanałów 4K. Rewolucyjnym okresem pod tym względem ma być jesień. To właśnie wtedy doczekamy się pierwszych liniowych kanałów Ultra HD w Europie. Piszemy o tym, jak będzie wyglądał rozwój 4K w różnych kanałach dystrybucji.
ANGA COM 2015 – raport z wystawy

Już rok temu wielu malkontentów (głównie z Polski) twierdziło, że wystawa ANGA COM w Kolonii już się przejadła, że jest coraz gorsza i że to jej schyłek, a w kolejnym roku będzie mniejsza, na jednym zamiast na dwóch piętrach. I nic takiego się nie stało w 2015 roku. W tym roku na wystawie w dniach 9-11 czerwca było 450 wystawców i 17.000 odwiedzających. Jak w 2014 roku aż 50 proc. uczestników przyjechało z zagranicy – z 74 krajów. Zatem wystawa w Kolonii oraz kongres technologii szerokopasmowych, kablowych i satelitarnych odnotowały wynik porównywalny z tym sprzed roku. Fakt, że z różnych powodów brakowało kilku znanych firm, choćby Famavala czy Fergusona, ale za to przybyło kilka nowych, może mniej znanych firm. Na pewno można zauważyć tendencję do tego, że ubywa na wystawie firm typowo tv-sat, a więcej jest tych powiązanych z optyką, IPTV czy kablówkami.
Podróże z anteną – Paragwaj


Zapraszamy do zapoznania się z relacją z niezwykłej podróży do Paragwaju, jaką odbył Tomasz Bobrowski z firmy Profan. - W marcu tego roku zostałem zaskoczony nagłą propozycją wyjazdu do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Na podjęcie decyzji miałem 24 godziny, aby w ciągu tygodnia wylecieć do Buenos Aires, a zaraz potem do Ushuaia. Stamtąd statkiem na Wyspę Króla Jerzego i 8 godzin na wykonanie serwisu antenowego. Potem czekał mnie 8-dniowy rejs powrotny statkiem do portu La Plata w Argentynie. Korzystając z okazji, postanowiłem przez następne 3 tygodnie zwiedzić wodospady Iguazu, Paragwaj oraz Pantanal, Kurytybę i Rio de Janeiro w Brazylii. Właśnie o Paragwaju, kraju niezbyt często odwiedzanym przez turystów, chciałbym tu napisać kilka słów...
Koniec TV cyfrowej w 2038 roku?

2038 rok wydaje się być taki odległy, przecież to jeszcze 23 lata. Ale w tym roku telewizję cyfrową (i to bez znaczenia, czy z satelity, anteny naziemnej, czy sieci kablowej) czeka pewne poważne wyzwanie. Dotyczy ono metody przesyłania informacji o aktualnym czasie. Z jednej strony twórcy jednej z metod przekazywania/przeliczania tych danych, a z drugiej twórcy DVB nie wybiegli zbyt daleko w przyszłość i w 2038 roku, najpierw 19 stycznia, a następnie 22 kwietnia z uwagi na wyczerpanie się zasobu liczbowego przeznaczonego do wyrażania czasu – odbiorniki znajdą się w poważnych tarapatach.Nadchodzi era polskich kanałów FTA


Rynek płatnej telewizji w Polsce jest już nasycony. Platformom cyfrowym i operatorom kablowym z coraz większym trudem wychodzić będzie pozyskiwanie nowych abonentów. To oznacza pewnego rodzaju kłopoty dla nadawców kanałów telewizyjnych. Wprowadzanie multum nowości do płatnych ofert jest pozbawione sensu. Ilość kanałów nie działa bowiem już na ludzi, którzy są przyzwyczajeni do życia bez telewizji. Młodzi ludzie korzystają przede wszystkim z internetu, a jedyna telewizja przez nich posiadana to darmowa telewizja. Ta naziemna, ale jeśli nadawcy się postarają, to może być też satelitarna. Wszystko zależy od oferty niekodowanych kanałów na orbicie.
4K FunBox UHD jesienią na 13°E

Eutelsat 9B – nowy satelita dla Europy

ZAP – nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 7-8/2015.

Następne wydanie SAT Kurier 9/2015 na początku września.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2015 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2015 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2015 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2015 - 10 wydań + książka - tylko 115 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...