reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Turner rozważa udział w konkursie na MUX 8

dodano: 2015-07-21 18:12 | aktualizacja: 2015-07-21 21:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Dziennik Gazeta Prawna/satkurier.pl

Time Warner Trwają prace nad uruchomieniem ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce. Niedawno Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wybrał na jego operatora firmę Emitel (więcej tutaj). Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) określi jakie kanały, które będą wybrane w konkursie, mają się tam znaleźć. Start w takim konkursie rozważa amerykański koncern Turner Broadcasting System (należący do grupy Time Warner).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hannes Heyelmann, wiceprezes i dyrektor zarządzający Turner Broadcasting System na region Europy Środkowej i Wschodniej, zapowiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, iż jeżeli będą znane już warunki konkursu to wtedy jego firma rozpatrzy udział w nim. W związku z faktem, iż nie wiadomo jakie kanały mają się pojawić w MUX 8, nie wiadomo czy nadawca zaoferuje którąś z obecnych już w naszym kraju stacji, czy też zupełnie nową.

Przypomnijmy, iż nadawca rozważał udział w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1). Chciał wystartować z kanałem skierowanym do widowni dziecięcej, ale nie podano z jakim (więcej tutaj i tutaj). W portfolio Amerykanów w Polsce są dwie takie stacje - Cartoon Network i Boomerang (który nadawał z pasmem dla przedszkolaków Cartoonito). Obie są dostępne w płatnych pakietach operatorów platform cyfrowych i telewizji kablowych. Według rynkowych spekulacji mógł to być kanał Boing, który jest dostępny w kilku krajach, także naziemnie. Ostatecznie nadawca nie wystartował jednak w konkursie (więcej tutaj i tutaj).

W tym roku Time Warner zmieni na polskim rynku TCM w TNT HD. Na zdjęciu Michaela Conlin jako Angela Montenegro w serialu „Kości” („Bones”) w amerykańskiej wersji TNT, foto: Time Warner


Przypomnijmy, iż zgodnie z decyzją KRRiT, w MUX 8 znajdą się 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP oraz 4 stacje SD od nadawców wyłonionych w konkursie (więcej tutaj). Wszystkie te programy będą rozpowszechniane bezpłatnie. Telewizja Polska planuje umieścić w MUX 8 dwa kanały, takie jak TVP Kultura HD i TVP Dokument (więcej tutaj). Do startu w konkursie przymierza się natomiast wielu nadawców. Wśród nich są m.in.: Cyfrowy Polsat (więcej tutaj), A+E Networks Poland (więcej tutaj), Telewizja Puls (więcej tutaj), Agora (więcej tutaj), Polcast Television (więcej tutaj), TVS (więcej tutaj), Michał Winnicki Entertainment (więcej tutaj), BBC Worldwide (więcej tutaj), Discovery Communications (więcej tutaj), Telewizja Republika (więcej tutaj), Wirtualna Polska Holding (więcej tutaj), Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) (więcej tutaj), Grupa ZPR Media (więcej tutaj), Grupa TVN (Scripps Networks Interactive), Fratria (więcej tutaj) czy Kino Polska TV (SPI International B.V.). Startu na razie nie planuje Grupa 4fun Media (więcej tutaj). Dodajmy, że z przeprowadzonych przez Dom mediowy MEC badań wynika, iż w MUX 8 chcemy nowych stacji a nie wersji HD już istniejących (więcej tutaj). Start MUX 8 planowany jest w połowie 2016 roku (więcej tutaj i tutaj).

Turner Broadcasting System należy do grupy Time Warner, która ma obecnie w naszym kraju takie polskojęzyczne kanały jak: Cartoon Network (w planach start Cartoon Network HD - więcej tutaj), Boomerang, HBO (HBO HD), HBO2 (HBO2 HD), HBO Comedy (HBO Comedy HD), Cinemax (Cinemax HD), Cinemax 2 (Cinemax 2 HD) i TCM (planowana zmiana w TNT HD - więcej tutaj). Ponadto w ofercie nadawcy w Polsce jest anglojęzyczny CNN International. Wszystkie stacje dostępne są w płatnych pakietach platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV) oraz większości sieci kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...