reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTV-Plus walczy z card sharingiem

dodano: 2015-07-22 12:02 | aktualizacja: 2017-06-13 12:27
autor: HP | źródło: comnews.ru

czaszka biała.jpg Operator rosyjskiej platformy satelitarnej NTV-Plus wykorzysta zmiany w prawodawstwie do walki z card sharingiem, czyli sposobem umożliwiającym nielegalny odbiór rozpowszechnianych przez niego kanałów telewizyjnych. Na wniosek operatora, Moskiewski Sąd Miejski (Mosgorsud) orzekł o zastosowaniu środków tymczasowych wobec kilku pirackich stron internetowych. Regulator Roskomnadzor już je umieścił w rejestrze stron zabronionych. NTV-Plus ocenia utracone zyski spowodowane piractwem na sumę około 1 mld rubli. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Walkę przeciwko piratom wykorzystującym metodę card sharingu NTV-Plus rozpoczął już dawno temu. Wtedy ta technologia była mało znana. Do dzisiaj schemat działania dla wielu jest złożony i niezrozumiały. Card Sharing pozwala na deszyfrowanie sygnału w platformach telewizyjnych za pomocą kilku dekoderów jednocześnie, ale z użyciem tylko jednej karty abonenckiej. Jest to możliwe przy użyciu sieci internetowej i odpowiedniego oprogramowania.

NTV-Plus wielokrotnie próbował zwalczyć nielegalny proceder, ale bez odpowiednich zapisów prawnych wysiłki te nie przynosiły rezultatów. Niezbędne warunki prawne pojawiły się dopiero w rozszerzonej wersji "ustawy antypirackiej", która weszła w życie 1 maja 2015 roku.

Wartość pełnego pakietu od wszystkich operatorów płatnej telewizji wynosiła u piratów od 2 do 5 dolarów miesięcznie. Jest to dużo tańsza opcja, niż podpisanie umowy i opłacanie pełnego pakietu u operatora.

Zdaniem ekspertów, z powodu card sharingu średnia liczba "nie podłączonych" użytkowników do operatorów telewizji satelitarnej w Rosji sięga 15 mln. Ponadto, opłaty za nielegalne usługi realizowane są przez elektroniczną portmonetkę, część tych pieniędzy idzie bezpośrednio za granicę i nie są z tego odprowadzane żadne podatki.

Tym nie mniej, dzięki ostatnim zmianom w rosyjskim prawodawstwie, NTV-Plus może pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko osoby, które dane usługi świadczą, ale także te, które dostarczają informacji o nielegalnych metodach dostępu. Piraci jednak cały czas stoją na baczności i ulepszają nielegalne metody.

Walkę z nieuprawnionym oglądaniem swojej oferty prowadzi też rosyjski operator Trikolor TV. W pierwszym półroczu 2015 roku w Rosji założył pięć spraw w odniesieniu do "piratów satelitarnych", świadczących card sharing. W 2014 roku odpowiednie kroki podjął wobec 14 osób. Trikolor TV z tym procederem walczy nie tylko w Rosji, ale także w krajach WNP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...