reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konkurs na MUX 8 jeszcze w sierpniu

dodano: 2015-07-24 10:13 | aktualizacja: 2015-07-24 11:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Konkurs na ofertę programową ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej ma wystartować w sierpniu 2015 roku, chociaż dokładny termin nie jest jeszcze znany. Przypomnijmy, że 3 sloty MUX 8 będą przeznaczone dla programów TVP, a pozostałe 4 sloty dla programów nadawców komercyjnych, wyłonionych właśnie w drodze konkursu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosi konkurs dla nadawców komercyjnych już za kilka tygodni, dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl. KRRiT nadal analizuje, jaki charakter powinny mieć te stacje. Przypomnijmy, że 28 maja br. KRRiT przedstawiała wyniki konsultacji społecznych dotyczących oferty programowej MUX 8 (więcej tutaj).

Na audiowizualne składniki multipleksu MUX 8 składać się będą następujące programy w standardzie DVB-T:

a) 3 programy SD lub 1 program HD i 1 program SD, na rozpowszechnianie których KRRiT udzieliła lub udzieli TVP koncesji lub program TVP Polonia. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów MUX 1-3 w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dni rozpoczęcia rozprowadzania tych programów w MUX 8;

b) 4 programy SD, na których rozpowszechnianie w MUX 8 udzielona zostanie koncesja KRRiT.

Jak wynika ze wstępnych informacji podawanych przez telewizję publiczną, w MUX 8 znajdą się TVP Kultura HD i nowy kanał TVP Dokument, a miejsce TVP Kultura i TVP Info w MUX 3 zajmie kanał TVP Info HD. (więcej tutaj i tutaj).

Warto dodać, że operatorem nowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX 8 będzie EmiTel (więcej tutaj), a realnym terminem rozpoczęcia emisji w MUX 8 jest połowa 2016 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...
reklama