reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TOK FM: Patryk Mirosławski o Eleven Sports

dodano: 2015-07-27 19:17 | aktualizacja: 2015-07-27 22:23
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: TOK FM/satkurier.pl

Eleven Sports Network 11 Sports Na antenie radia TOK FM w poniedziałek 27 lipca br. w audycji „Jeszcze Więcej Sportu” u Kamila Gapińskiego gościem był Patryk Mirosławski, znany dziennikarz sportowy oraz od niedawna szef redakcji nowych kanałów sportowych Eleven Sports. Pierwszy z kanałów, Eleven, startuje już 2 sierpnia, a informacji o tym projekcie, w tym dostępności, jest nadal bardzo mało.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najistotniejszą kwestią w audycji była prezentacja ekipy komentatorów futbolu, będą to cztery osoby:
- Mateusz Święcicki (dawniej Orange Sport), zajmie się włoską Serie A oraz francuską Ligue 1
- Marcin Grzywacz (dawniej Orange Sport/nadal Sportklub), będzie komentować spotkania FA Cup, ligi szkockiej oraz to on będzie komentować pierwsze wielkie wydarzenie na antenie kanału, tj. mecz Community Shield pomiędzy Chelsea, a Arsenalem, 2 sierpnia od ok. 15:45 (wraz z ekspertem, jeszcze bez studia przedmeczowego)
- Michał Zawacki (dawniej TVP, obecnie Eurosport)
- Dominik Guziak (dawniej Orange Sport), zajmie się włoską Serie A

Nazwisk będzie więcej, nadal trwają rozmowy. Patryk Mirosławski stwierdził, że do redakcji dotarło bardzo dużo CV, nie na wszystkie jeszcze udało się odpowiedzieć. Będą w planach castingi, Eleven Sports chce poszukiwać nowych twarzy, "diamentów" komentatorskich, mieć swoich wychowanków, gdyż każdy komentator kiedyś musiał zaczynać, tak jak powszechnie znani teraz Tomasz Smokowski, czy Bożydar Iwanow.

Obsada ekspertów jest na razie na etapie budowania, ale pojawiły się trzy osoby, z którymi stacja chciałaby współpracować i są czynione starania w tym kierunku:
- Paweł Wilkowicz,
- Paweł Zarzeczny,
- Zdzisław Kręcina (ponieważ to może być odebrane jako żart, to zaznaczamy, że takie stwierdzenie padło w audycji i chodzi o tego słynnego Zdzisława Kręcinę, ale z góry podkreślono, że chodzi tu też o pewien rozrywkowy charakter, telewizja nie może być do bólu poważna)

Aktualnie kanał posiada biuro w Warszawie, redakcja jest tworzona, nie od razu będzie możliwe realizowanie programów ze studia (nieoficjalne informacje mówią, że kanał przeniesie się docelowo do nowej siedziby, ale jej budowa nie jest jeszcze ukończona). W planach jest rozwój, poza studiem także magazyny publicystyczne oraz być może programy o charakterze informacyjnym.

W kwestii praw do transmisji wydarzeń sportowych jedynie potwierdzono to, o czym było już wiadomo od kilku tygodni. Na antenie będą transmitowane spotkania lig piłkarskich: francuskiej Ligue 1, włoskiej Serie A, szkockiej Premier League, belgijskiej Pro League oraz rozgrywki angielskiego pucharu FA Cup.

Patryk Mirosławski zaznaczył, że nie jest to ostatnie słowo w kwestii futbolu na antenie kanałów Eleven Sports, ale bez szczegółów. Przy pytaniu o pogłoski dotyczące emisji spotkań hiszpańskiej La Liga odpowiedział, że przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty i tych plotek skomentować nie może.

Oprócz tego na antenie ma pojawić się tenis, w roli komentatorów powinni pojawić się: Marek Furjan (obecnie Eurosport, kiedyś Sportklub) i Sylwester Sikora (Eurosport).

Gdy uda się pozyskać kolejne prawa, będzie to na bieżąco anonsowane komunikatami prasowymi.

Kluczowym pytaniem na tydzień przed startem kanału jest jego dostępność. Tu z uwagi na poufność rozmów z operatorami nie padły żadne konkrety.

Patryk Mirosławski zastrzegł, że nadawca ma ambicję być dostępnym jak najpowszechniej, w szerokich pakietach u operatorów. Eleven Sports nie chce być kanałem traktowanym jako premium/dodatkowo płatny, choć ma taką zawartość programową. To jednak operatorzy decydują o tym, czy w poszczególnych ofertach stacje Eleven Sports będą dodatkowo płatne, czy nie.

Rozmowy prowadzone są ze wszystkimi operatorami i nadawca robi wszystko, by już od samego początku 2 sierpnia być dostępnym jak najszerzej.

Oprócz tego będzie dostępny przekaz w Internecie. Na inaugurację 2 sierpnia będzie szykowana promocja dla zainteresowanych widzów, ale nie padły tu szczegóły.

Zapowiadane są komunikaty prasowe z informacją o dostępności.

Audycji z anteny TOK FM można wysłuchać w całości (trwa 16 minut) pod tym adresem: http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Czy-Eleven-Sports-Network-podbije-rynek-telewizji-sportowych-w-Polsce/28103.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...