reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zaawansowane rozmowy ws. 4K FunBox UHD

dodano: 2015-07-28 17:47 | aktualizacja: 2015-07-28 18:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

FunBox 4K Ultra HD Od jesieni 2015 roku Kino Polska TV S.A. będzie rozprowadzała jeden z pierwszych na świecie kanałów UHD - w pełnej wersji wystartuje wówczas 4K FunBox UHD, należący do Filmbox International Ltd. Kanał będzie emitował w ramówce seriale dokumentalne, programy sportowe i muzyczne oraz filmy. Obecnie SPI International prowadzi zaawansowane rozmowy z operatorami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Polski (więcej tutaj) i Rosji. Ponadto potencjałem kanału zainteresowani są także operatorzy z Indonezji, Tajlandii, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, Kanady i krajów Ameryki Łacińskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał 4K FunBox UHD w wersji demo wystartował na tegorocznych targach ANGA COM w Kolonii (9-11 czerwca 2015 roku) i obecnie dzięki firmie Eutelsat dostępny jest w wersji FTA na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) (więcej tutaj). Od lipca br. kanał w wersji testowej mogą już oglądać użytkownicy TV Net Voz, platformy IPTV należącej do Vodafone Portugal.

Spółka Kino Polska TV S.A. będzie rozprowadzała jeden z pierwszych na świecie kanałów UHD, foto: SPI International B.V.


Jak czytamy w komunikacie, to nie przypadek, że SPI International staje się wiodącym dostawcą natywnych treści 4K. Już ponad rok temu firma deklarowała, że UHD to jeden z jej strategicznych priorytetów. Rosnąca popularność urządzeń przystosowanych do obsługi treści w 4K świadczy o tym, że była to właściwa decyzja. Już pilotowy projekt w Polsce odniósł w 2014 roku znaczący sukces, stąd wiosną tego roku w czterech krajach (Polska, Czechy, Rumunia, Grecja) we współpracy z LG Electronics uruchomiona została promocja pozwalająca nabywcom nowych telewizorów LG 4K przez rok bezpłatnie oglądać filmy 4K w serwisie Filmbox Live (więcej tutaj). Co ważne, SPI dysponuje unikatowymi technologiami kompresji, co pozwala zaoferować streaming 4K także na urządzeniach mobilnych i poprzez mniej przepustowe łącza.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...