reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Kino Polska TV z min. 4 stacjami w konkursie

dodano: 2015-08-06 02:05 | aktualizacja: 2015-08-06 07:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Kino Polska TV S.A. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ogłosiła właśnie jakie 4 kanały, wyłonione w konkursie, mają pojawić się w tworzonym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Będą to stacje uniwersalne, ale każda z dokładnie określonym charakterem. Start w tej rywalizacji we wszystkich konkursach w rozmowie z serwisem satkurier.pl zapowiada Bogusław Kisielewski, prezes zarządu spółki Kino Polska TV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy dla MUX 8 planujecie zupełnie nowy kanał, czy rozważacie zgłoszenie w konkursie któregoś z już istniejących? Którego? Może planujecie powrót do projektu Kino Polska Nostalgia?

Obecnie zapoznajemy się szczegółowo z warunkami konkursów KRRiT i od tego zależy które kanały zgłosimy - czy będą to już istniejące czy też zupełnie nowe. W związku z ogłoszonymi już wcześniej planami rozwoju kanałów naziemnych w ramach naszej spółki, planujemy wystartować we wszystkich ogłoszonych przez KRRiT konkursach.

Czy ewentualne nowe kanały stworzycie samodzielnie czy (tak jak Stopklatkę TV) z partnerem? Kto będzie tym ewentualnym partnerem? Także Agora?

Tego rodzaju decyzje podejmiemy bliżej daty złożenia wniosków czyli na początku września. Rozważamy obecnie wszystkie możliwe warianty biznesowe, które zwiększą nasze szanse otrzymania dodatkowych miejsc w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Czy w razie, jeżeli nie uzyskacie naziemnej koncesji planujecie uruchomić jednak te kanały na rynku satelitarno-kablowym?

Wierzymy, że nasze wnioski zostaną pozytywnie zaopiniowane przez KRRiT, która weźmie pod uwagę nasze doświadczenie w rozwoju wartościowych kanałów telewizyjnych łączących aspekty komercyjne, społeczne i edukacyjne.

Bogusław Kisielewski, foto: SPI International B.V.


Kino Polska TV ma obecnie jedną stację obecną w NTC. To filmowy kanał Stopklatka TV, który tworzony jest wspólnie z Agorą (więcej tutaj). Stacja ta jest dostępna w pierwszym multipleksie (MUX 1) i została wybrana w drugim konkursie na zagospodarowanie tego multipleksu (więcej tutaj). Nadawca brał również udział w pierwszym, który także wygrał. W MUX 1 miał się pojawić wtedy nowy kanał Kino Polska Nostalgia, ale spółka zrezygnowała z koncesji (to miejsce zajęło Polo TV Grupy ZPR Media - więcej tutaj), a stacja ta nigdy nie została uruchomiona.

W portfolio SPI International B.V. (właściciela Kino Polska TV) w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV (Stopklatka TV HD), Filmbox, Filmbox HD (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Extra HD - więcej tutaj), Filmbox Extra (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Premium - więcej tutaj), Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD, 360Tunebox oraz Erox i Eroxxx HD (więcej tutaj). Wszystkie wymienione stacje (poza Stopklatką TV w SD) są dostępne w płatnych pakietach platform satelitarnych i sieci kablowych.

W tym roku na polskim rynku ma zadebiutować natomiast kanał 4K Funbox UHD (więcej tutaj). Nadawca poinformował ostatnio, iż na razie nie ma w planach startu Kino Polska HD (więcej tutaj).

Kino Polska TV oferuje również szereg kanałów poza Polską, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). Dodajmy, iż Filmbox International Ltd., który oferuje swoje kanały na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...