reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pitbull” - legendarny serial TVP powraca. Trafi do kin

dodano: 2015-08-13 23:03 | aktualizacja: 2015-08-14 12:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Vue Movie Distribution/satkurier.pl

Vue Movie Distribution „Pitbull” to kultowy, polski serial sensacyjny. Jego reżyserem był Patryk Vega. W sumie powstały 3 sezony (z pierwszym także w wersji kinowej), w których wystąpili m.in.: Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Małgorzata Foremniak, Weronika Rosati, Janusz Gajos, Rafał Mohr, Krzysztof Stroiński, Włodzimierz Matuszak, Piotr Pręgowski, Joachim Lamża, Michał Kula, Michał Żurawski, Jacek Braciak, Elena Rutkowska, Roma Gąsiorowska, Anna Kędziora, Hanna Konarowska, Anna Prus, Anna Samusionek i Aleksandra Nieśpielak. Producentem była TVP, a producentem wykonawczym ATM Grupa. Teraz legendarny serial powraca i trafi do kin. Za dystrybucję filmu „Pitbull. Nowe porządki” odpowiadać będzie Vue Movie Distribution (dawne ITI Cinema).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz - tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę  gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego „Pitbulla” - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

Maja Ostaszewska i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

 
Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. „Pitbull. Nowe porządki” to nowe spojrzenie na policję i przestępczość.

- W ciągu 10 lat policja i przestępczość w Polsce zmieniły się tak bardzo, że postanowiłem to pokazać. Główny bohater policyjny, który pracował pod przykryciem w gangu handlarzy narkotyków, ma irokeza i jest cały wytatuowany. Dawniej tacy policjanci nie istnieli. To, co jest także odkrywcze w kolejnym „Pitbullu” to ukazanie środowiska gangsterów. Na potrzeby scenariusza udało mi się wniknąć w świat przestępców tak bardzo, że dokumentowałem go równie silnie, jak policję. W filmie nie ma praktycznie wymyślonych dialogów. Wszystkie sceny i sytuacje ukazujące policjantów i gangsterów są jeden do jednego przeniesione z życia. Liczne sceny zostały zrealizowane przy użyciu ukrytej kamery w zastanym tłumie. „Pitbull. Nowe porządki” to męski pojedynek w świecie prawdziwych facetów

- mówi Patryk Vega.


Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu „Służby specjalne” Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, znana z „Galerianek” Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

Paweł Królikowski i Piotr Stramowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

Andrzej Grabowski w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

Michał Kula w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution

Bogusław Linda w filmie „Pitbull. Nowe porządki”, foto: Vue Movie Distribution


Producentami filmu są Emil Stępień i Patryk Vega. Producentem wykonawczym jest Ent One Investments Sp. z o. o. sp. k. Film „Pitbull. Nowe porządki” do kin trafi w styczniu 2016 roku.

„Pitbull” - emisja w TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...