reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez łączonego kanału Cartoon Network/TCM w Polsce

dodano: 2015-08-19 14:17 | aktualizacja: 2015-10-07 19:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Kablowa Chopin/satkurier.pl

Cartoon Network TCM W październiku br. dojdzie do zmiany w portfolio Turner Broadcasting System (Time Warner) w Polsce - filmowa stacja TCM zmieni się w TNT (więcej tutaj). W pakietach wybranych operatorów TCM nie jest jednak dostępny jako pełnowymiarowy, całodobowy kanał, ale dzieli on czas antenowy z dziecięcym Cartoon Network (od 21:00 do rana nadaje TCM, w pozostałych godzinach Cartoon Network). Dodajmy, iż Cartoon Network w Polsce dostępny jest również w wersji całodobowej. W listopadzie br. ma ruszyć ponadto jego wersja w wysokiej rozdzielczości (Cartoon Network HD) (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa w wydanym komunikacie poinformował abonentów, iż w październiku tego roku, z powodu zmian po stronie nadawcy, z oferty operatora znikną kanały TCM i Cartoon Network/TCM. Dodatkowo w telewizji cyfrowej zostanie wyłączony program TCM od 21:00. W ich miejscu zostaną uruchomione odpowiednio TNT HD i całodobowy Cartoon Network. Program TNT HD będzie dostępny od pakietu Złotego.

- W wyniku rebrandingu, już w październiku kanał TCM zostanie zastąpiony przez TNT, który będzie dostępny w dwóch wersjach - SD oraz HD. Abonenci wybranych sieci kablowych, którzy w chwili obecnej w swoich pakietach posiadają TCM w wersji całodobowej, po zmianach automatycznie zyskają dostęp do kanału TNT w jakości SD, także w wersji 24-godzinnej. Operatorzy zainteresowani wprowadzeniem kanału TNT w jakości HD do swojej oferty mogą skontaktować się z nadawcą. Z kolei wersja combo Cartoon Network/TCM przestanie funkcjonować w obecnym formacie. Zostanie ona zastąpiona całodobową wersją kanału Cartoon Network - poinformował serwis satkurier.pl Mikołaj Dorożała, menedżer do spraw dystrybucji w Polsce, Turner Broadcasting System.


Wspólny przekaz Cartoon Network i TCM na polskim rynku dostępny jest od początku obecności tych kanałów w naszym kraju, czyli od 1998 roku. W 2007 roku uruchomiono całodobowe wersje obu stacji (więcej tutaj i tutaj), które są dostępne m.in. w pakietach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV. Część operatorów kablowych i IPTV wciąż ma jednak w ofercie łączoną wersję tych kanałów.

W ofercie TCM widzowie znajdą filmy z gwiazdami kina. Na zdjęciu Emmanuelle Seigner w filmie Romana Polańskiego „Frantic”, foto: Time Warner


Turner Broadcasting System należy do grupy Time Warner, która ma obecnie w naszym kraju takie polskojęzyczne kanały jak: Cartoon Network (w planach start Cartoon Network HD - więcej tutaj), Boomerang, HBO (HBO HD), HBO2 (HBO2 HD), HBO Comedy (HBO Comedy HD), Cinemax (Cinemax HD), Cinemax 2 (Cinemax 2 HD) i TCM (planowana zmiana w TNT/TNT HD - więcej tutaj). Ponadto w ofercie nadawcy w Polsce jest anglojęzyczny CNN International. Nadawca rozważa także start w konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na zagospodarowanie tworzonego właśnie w Polsce ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...