reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV 1000 Russkoe Kino wchodzi do Polski

dodano: 2015-08-26 09:50 | aktualizacja: 2015-08-26 11:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

TV1000 Russian Kino Skandynawska grupa medialna Modern Times Group (MTG) zamierza wprowadzić do Polski rosyjskojęzyczny kanał z radzieckimi i rosyjskimi filmami i serialami - TV 1000 Russkoe Kino (TV 1000 Russian Kino). Nadawca (znany wcześniej z kanału TV1000) rozpoczął rozmowy na temat jego włączenia do ofert operatorów kablowych i satelitarnych. Nie wiadomo jacy polscy operatorzy byliby zainteresowani, ale pomysł jest ciekawy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV 1000 Russkoe Kino pokazuje oryginalne, rosyjskojęzyczne filmy, począwszy od klasycznych filmów radzieckich do najnowszych produkcji, takich jak „Yolki” czy „Legenda 17”. W ramówce kanału są też seriale animowane. Stacja nadawana jest w oryginalnej (rosyjskiej) wersji językowej.

Kanał TV 1000 Russkoe Kino jest jedną z najbardziej popularnych stacji w Rosji (platformy NTV-Plus, Kontinent i Raduga TV), krajach bałtyckich (Viasat Baltic), w Gruzji (platforma Magtisat), Izraelu (platforma Yes), na Ukrainie (Viasat Ukraine) i w USA (Dish). W Rosji miesięcznie dociera do 26 mln widzów. 

– Modern Times Group szacuje, że w Polsce około 5 mln widzów w mniejszym lub większym stopniu włada w Polsce językiem rosyjskim – podkreśla Wojciech Kowalczyk, head of sales & marketing MTG na Polskę.


Przypomnijmy, że  rosyjskie filmy w Polsce można było oglądać na tematycznym kanale Wojna i pokój, obecnym w platformie n (podobno pomysł jednego z byłych właścicieli TVN). Kanał Wojna i pokój ruszył w 2006 roku, a zakończyła nadawanie w 2013 roku po fuzji platformy n i CYFRY+, choć wielu abonentów platformy n miało żal, że ten kanał wyrzucono z oferty.

Modern Times Group w Polsce oferuje kablówkom i platformie Cyfrowy Polsat takie kanały, jak Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Explore.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...