reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV 1000 Russkoe Kino wchodzi do Polski

dodano: 2015-08-26 09:50 | aktualizacja: 2015-08-26 11:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

TV1000 Russian Kino Skandynawska grupa medialna Modern Times Group (MTG) zamierza wprowadzić do Polski rosyjskojęzyczny kanał z radzieckimi i rosyjskimi filmami i serialami - TV 1000 Russkoe Kino (TV 1000 Russian Kino). Nadawca (znany wcześniej z kanału TV1000) rozpoczął rozmowy na temat jego włączenia do ofert operatorów kablowych i satelitarnych. Nie wiadomo jacy polscy operatorzy byliby zainteresowani, ale pomysł jest ciekawy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV 1000 Russkoe Kino pokazuje oryginalne, rosyjskojęzyczne filmy, począwszy od klasycznych filmów radzieckich do najnowszych produkcji, takich jak „Yolki” czy „Legenda 17”. W ramówce kanału są też seriale animowane. Stacja nadawana jest w oryginalnej (rosyjskiej) wersji językowej.

Kanał TV 1000 Russkoe Kino jest jedną z najbardziej popularnych stacji w Rosji (platformy NTV-Plus, Kontinent i Raduga TV), krajach bałtyckich (Viasat Baltic), w Gruzji (platforma Magtisat), Izraelu (platforma Yes), na Ukrainie (Viasat Ukraine) i w USA (Dish). W Rosji miesięcznie dociera do 26 mln widzów. 

– Modern Times Group szacuje, że w Polsce około 5 mln widzów w mniejszym lub większym stopniu włada w Polsce językiem rosyjskim – podkreśla Wojciech Kowalczyk, head of sales & marketing MTG na Polskę.


Przypomnijmy, że  rosyjskie filmy w Polsce można było oglądać na tematycznym kanale Wojna i pokój, obecnym w platformie n (podobno pomysł jednego z byłych właścicieli TVN). Kanał Wojna i pokój ruszył w 2006 roku, a zakończyła nadawanie w 2013 roku po fuzji platformy n i CYFRY+, choć wielu abonentów platformy n miało żal, że ten kanał wyrzucono z oferty.

Modern Times Group w Polsce oferuje kablówkom i platformie Cyfrowy Polsat takie kanały, jak Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Explore.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...