reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat uruchomi w tym roku kolejne kanały HD

dodano: 2015-08-27 12:39 | aktualizacja: 2015-08-27 15:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

logo polsat Telewizja Polsat (należąca do Cyfrowego Polsatu) szykuje się do startu kolejnych stacji. W tym roku nadawca chce uruchomić wersje w wysokiej rozdzielczości już istniejących kanałów, ale na razie nie ujawnia których. Według wcześniejszych zapowiedzi, wstępnie w tym roku mógłby ruszyć CI Polsat HD, który jest tworzony wspólnie z A+E Networks Poland (więcej tutaj). W czwartym kwartale tego roku ma ponadto zadebiutować Polsat 1 (wcześniej pod nazwą Polsat World), który poza Polską ma zastąpić Polsat 2 (więcej tutaj i tutaj). W przygotowaniu są następne stacje. Wciąż natomiast nie wiadomo co dalej z projektami Polsat Sport Weekend i Polsat Film 2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2016 roku Telewizja Polsat chce uruchomić pięć kolejnych, nowych stacji. Będą to Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X (więcej tutaj). Nadawca oczekuje na przyznanie im przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesji. Dodajmy, iż ma on już odpowiednio od 2013 i 2014 roku zgodę regulatora rynku na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą.

Nadawca nie podjął też jeszcze decyzji, czy wystartuje w konkursie na zagospodarowanie tworzonego właśnie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Nie wiadomo również o jakie koncesje mógłby się ewentualnie starać, ani czy zgłosiłby istniejące czy zupełnie nowe kanały (więcej tutaj).

Telewizja Polsat planuje start kolejnych kanałów. Na zdjęciu Anita Sokołowska w serialu Polsatu „Przyjaciółki”, foto: Cyfrowy Polsat


Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Do grupy kapitałowej Zygmunta-Solorza Żaka, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, należy także informacyjno-rozrywkowy kanał Superstacja. Nadawca zapewnia, że jest on gotowy na start stacji w wysokiej rozdzielczości (Superstacja HD), jednak żadne daty startu na razie nie padły (więcej tutaj). Zygmunt Solorz-Żak jest ponadto udziałowcem spółki ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka TV. Firma szykuje się do uruchomienia kolejnej stacji - Echo24 TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...