reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+: Zmiany na transponderach po 1.10

dodano: 2015-09-02 17:30 | aktualizacja: 2015-10-01 17:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 9/2016 okładka MPEG-4 1 października 2015 roku operator platformy nc+ przeprowadzi istotne zmiany na swoich transponderach na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), co zapowiadane było już wcześniej. Chodzi o przejście na standard DVB-S2 i kompresję obrazu MPEG-4. Redakcja satkurier.pl uzyskała szczegółowe informacje na ten temat, uwzględniające parametry techniczne i zawartość transponderów po zmianach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wrześniowym wydaniu magazynu SAT Kurier 9/2015 znajdzie się artykuł dotyczący zmian na transponderach platform satelitarnych po 1 października 2015 roku wraz ze szczegółowymi analizami przeprowadzonymi przez redakcję. To wydanie pojawi się w sprzedaży już wkrótce, jednak już teraz uchylamy rąbka tajemnicy - w formie tabeli prezentujemy wykaz zmian na transponderach nc+.Zbliża się termin przejścia w polskich platformach satelitarnych do standardu DVB-S2 i kompresji obrazu MPEG-4. W trzecim tygodniu sierpnia pojawiły się pierwsze informacje co do tego, jak ten proces miałby wyglądać. Do 25 sierpnia br., czyli do momentu oddania tekstu do druku, wiadome były wstępne plany operatorów nc+ i TVN. Natomiast Cyfrowy Polsat nie był gotowy na przedstawienie szczegółów i te miały pojawić się lada dzień.
Ponieważ informacje zawarte w tym tekście mogą bardzo szybko się zmieniać – polecamy śledzić nasz portal satkurier.pl, gdyż będziemy tam na bieżąco informować o kolejnych planowanych przenosinach, gdy tylko operatorzy opublikują stosowne komunikaty...

Dalsza część artykułu w SAT Kurier 9/2015 w sprzedaży od 4 września!
>> Pobierz bezpłatne zaproszenie na wystawę i konferencje SAT KRAK 2015 <<


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...