reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FunBox 4K już nadaje z 13°E - FTA!

dodano: 2015-09-02 19:07 | aktualizacja: 2015-09-02 21:14
autor: Jacek Grzeszczak/Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/Inf. własna

FunBox 4K Ultra HD Na satelicie Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) uruchomiono nowy transponder (w czerwcu krótko testował na nim rosyjski RSCC, szczegóły). Uruchomiono na nim jeden kanał i jest to zapowiadany FunBox 4K (więcej tutaj i tutaj). Przekaz jest niekodowany (FTA), a emisja jest realizowana z wykorzystaniem kodeka wideo HEVC w rozdzielczości UHD, z dźwiękiem AAC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapewnia nadawca, w ofercie programowej kanału FunBox 4K znajdą się najlepsze materiały 4K, niepokazywane nigdy do tej pory w telewizji, fantastyczne wydarzenia sportowe, w tym boks tajski, a także teledyski muzyczne. W samym pierwszym kwartale spółka SPI International B.V., nadawca kanału FunBox 4K, pozyskała ponad 200 godzin treści w 4K. Prawdopodobnie kanał zostanie w przyszłości zakodowany.

Niekodowany przekaz kanału FunBox 4K


Emisja to nie są materiały promocyjne znane z demo Hot Bird 4k1, a jak wydaje się - normalny program. Przekaz jest prowadzony w języku angielskim.

Obecnie SPI International prowadzi zaawansowane rozmowy (szczegóły) z operatorami ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Polski (więcej tutaj) i Rosji.

W portfolio SPI International B.V. (właściciela Kino Polska TV) w Polsce są obecnie takie kanały jak: Kino Polska (na razie nie ma w planach startu Kino Polska HD, więcej tutaj), Kino Polska Muzyka, Stopklatka TV (Stopklatka TV HD), Filmbox, Filmbox HD (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Extra HD - więcej tutaj), Filmbox Extra (29 września br. stacja zmieni się w Filmbox Premium - więcej tutaj), Filmbox Family, Filmbox Arthouse (Filmbox Arthouse HD), Filmbox Action, Fightbox (Fightbox HD), Fast&Funbox HD, Fashionbox HD, Docubox HD, 360Tunebox oraz Erox i Eroxxx HD (więcej tutaj). Wszystkie wymienione stacje (poza Stopklatką TV w SD) są dostępne w płatnych pakietach platform satelitarnych i sieci kablowych.

Nadawca chce też zgłosić swoje kanały w konkursie na zagospodarowanie tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).

Kino Polska TV oferuje również szereg kanałów poza Polską, w tym Kino Polska International i Kino Polska Muzyka International (obie stacje nie są dostępne w Polsce - więcej tutaj). Dodajmy, iż Filmbox International Ltd. (właściciel kanału FunBox), który oferuje swoje kanały na światowych rynkach (więcej tutaj), należy do Kino Polska TV (więcej tutaj i tutaj). Do Kino Polska TV należy też m.in. firma TV Okazje, która zajmuje się telezakupami (więcej tutaj).

Zobacz prezentację (plik PDF, po angielsku) na temat nowego kanału FunBox 4K.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 111 (10,727 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: FunBox 4K
PID V: 257 (HEVC/UHD)
PID A: 258 (eng, HE-AAC)
PID PCR: 257
SID: 4601
PID PMT: 256
Provider: Eutelsat
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 3820x2160p, 16:9, ok. 12,67 Mbit/s
Jakość dźwięku: ok. 148 kbit/s (VBR), ADTS AAC stereo


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...