reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży

dodano: 2015-09-03 18:11 | aktualizacja: 2015-09-03 19:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, spotkał się w środę, 2 września br. z prezesem Telewizji Polskiej, Januszem Daszczyńskim. Przedmiotem rozmowy była współpraca archidiecezji krakowskiej z TVP jako oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas spotkania omówiono aktualny stan współpracy i wymieniono się informacjami na temat organizacji wielkiego przedsięwzięcia, jakim są zaplanowane na lipiec przyszłego roku Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka. Kardynał Dziwisz wysoko ocenił zaangażowanie i dotychczasowy wkład TVP.

Miłosz Horodyski (TVP Kraków), kardynał Stanisław Dziwisz i Janusz Daszczyński, foto: TVP


29. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą trwały od 26 do 31 lipca 2016 roku. Będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny. Przewiduje to porozumienie podpisane w 2015 roku pomiędzy Telewizją Polską a kardynałem Stanisławem Dziwiszem w imieniu archidiecezji krakowskiej. Nad organizacją Światowych Dni Młodzieży czuwa w TVP specjalnie powołany Zespół ds. realizacji obsługi telewizyjnej tego wydarzenia.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży TVP jako oficjalny nadawca przygotowała również wiele cykli programowych, szczególnie publicystycznych i informacyjnych. Bardzo istotna rola, zarówno programowa, jak i organizacyjno-promocyjna, przypadnie w tym zakresie oddziałom terenowym TVP, przede wszystkim oddziałowi krakowskiemu.

Przypomnijmy, iż 28. Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Rio de Janeiro, w Brazylii (więcej tutaj i tutaj).

„Czekamy na Światowe Dni Młodzieży” - emisja w TVP1 (TVP1 HD) i TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...