reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 9/2015 od 4.09

dodano: 2015-09-03 20:10 | aktualizacja: 2015-09-04 10:45
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

okladka_sk9_2015_180px SAT Kurier 9/2015
Przechodzimy na MPEG-4
TOP 10 – najlepsze produkty 2015
Jak poprawić sygnał z anteny sat?
Do gry wchodzi beIN Sports i Eleven

TESTY:
Ile głowic może obsłużyć Vu+?

NOWE PRODUKTY:
- Nowe modele konwerterów Sharp
- AB CryptoBox MeTrio DVB-T2/C2/S2
- Odbiorniki satelitarne z serii Qviart
- Odbiornik satelitarny Opticum Red HD X310
- Kamerki Tele System tVEDO
- Sony XBR-43X8305C z Android TV

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W

SAT Kurier English 1/2015
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 9/2015 - wrześniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

1.10.2015: polskie platformy w DVB-S2


Zbliża się termin przejścia w polskich platformach satelitarnych do standardu DVB-S2 i kompresji obrazu MPEG-4. W trzecim tygodniu sierpnia pojawiły się pierwsze informacje co do tego, jak ten proces miałby wyglądać. Do 25 sierpnia br., czyli do momentu oddania tekstu do druku, wiadome były wstępne plany operatorów nc+ i TVN. Natomiast Cyfrowy Polsat nie był gotowy na przedstawienie szczegółów. Zobacz, jakie zmiany zostaną przeprowadzone na transponderach nc+ w dniu 1 października 2015 r.


TEST: Ile głowic może obsłużyć Vu+?

W czerwcu SAT Kurier, jak co roku, był obecny na wystawie branżowej ANGA COM, organizowanej w Kolonii. Raport z wystawy pojawił się w wakacyjnym wydaniu 7-8/2015. Wspomnieliśmy tam o premierze odbiornika Vu+ Solo 4K. Poza oczywistym zainteresowaniem związanym z obsługą rozdzielczości UHDTV oraz wsparciem kodeka HEVC, urządzenie to zainteresowało naszą redakcję także z innego powodu. Egzemplarz prezentowany na stoisku miał zainstalowanych aż 10 głowic. W odbiornikach linuksowych na oprogramowaniu pochodnym od E2 są one oznaczane kolejnymi literami, tak więc w Konfiguracji tunerów zajęte były tunery od A do J. Nie ma co kryć – było to efektowne, bo chyba jak dotychczas nikt o 10-głowicowym odbiorniku nie słyszał. Nasunęło się szereg pytań. Co to może dać? Jaki jest sens posiadania aż tylu głowic? No i przede wszystkim – czy jest to wykonalne w warunkach domowych?PORADNIK: Wielkie aktualizowanie!


Żyjemy w czasach, w których urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej skomplikowane. Umożliwiają wykonanie o wiele bardziej złożonych operacji niż kilka lat temu. Kto korzysta np. ze smartfonów czy tabletów – i zapomniał jak wygląda stara, dobra Nokia 6301, niech pomyśli, jak szybko zmienia się technologia w każdym z segmentów elektroniki użytkowej. Kto zdaje sobie sprawę z obecności aż tylu różnych wersji systemów dla smartfonów i tabletów: Android 4.4, 5.0, 5.1, Windows Phone 8/8.1 czy Windows 10 Mobile oraz iOS 8, 9? Odbiorniki satelitarne są nie mniej wyspecjalizowane, choć służą do czego innego. Również one posiadają swoje oprogramowanie, które jest aktualizowane przez producentów. Co dają aktualizacje i po co w ogóle aktualizować? Kiedy warto aktualizować oprogramowanie?

PORADNIK: Jak poprawić sygnał z anteny satelitarnej?

Nieuchronnie zbliża się 1 października. Dla wszystkich odbiorców sygnału telewizji satelitarnej będzie to krytyczny moment, gdyż platformy zapowiadają na ten dzień przejście do emisji większości kanałów do standardu DVB-S2 i kompresji MPEG-4. Jest to standard bardziej wymagający jeśli chodzi o siłę i jakość sygnału niż stosowany do tej pory dla kanałów SD standard DVB-S, ale za to daje możliwość umieszczenia większej ilości kanałów i/lub poprawy jakości tych transmitowanych obecnie. Oczywiście bardzo często już korzystamy z odbioru DVB-S2, gdyż w tym standardzie nadawane są niemal wszystkie polskie kanały HD i każdy, kto ma dostęp do HD, ten już z DVB-S2 do czynienia ma. Zapewne też wiele osób zauważyło, że przy gorszych warunkach atmosferycznych, deszczu lub mocnym zachmurzeniu to właśnie kanały HD są bardziej podatne na problemy z odbiorem niż SD. Co zrobić, aby sygnał z satelity był możliwie jak najlepszy?


TOP 10 – najlepsze produkty 2015


Wracamy do publikacji rankingu najlepszych produktów TOP 10 z 4 kategoriami, który na jesieni może być bardzo przydatny przy zakupach: odbiorniki HD Linux, odbiorniki HD Combo, odbiorniki HD i anteny satelitarne 80-90 cm dla lepszego odbioru kanałów HD w polskich platformach nc+ i Cyfrowy Polsat. Ranking w 2013 roku podobał się naszym Czytelnikom. Należy pamiętać, że ten ranking jest subiektywnym spojrzeniem autora!
Z anteną przez Polskę – Bieszczady

Osobom, dla których najlepszą formą wypoczynku podczas urlopu jest aktywność fizyczna, z powodzeniem polecić można wycieczkę w góry. Jeśli ktoś dodatkowo chce uniknąć tłoku na szklakach, powinien wybrać się w regiony mniej uczęszczane przez turystów. Takim regionem z pewnością są Bieszczady, cenione przede wszystkim przez miłośników dzikiej przyrody i osoby, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Piszemy też o telewizji w Bieszczadach.Do gry wchodzi beIN Sports i Eleven

Publikujemy tabelę przedstawiającą, jak w poszczególnych krajach Europy rozłożone są prawa do transmisji najmocniejszych lig piłkarskich.

Nowe spojrzenie na TVP

Idą wielkie zmiany w telewizji publicznej. Mniej tabloidu, więcej regionów, poważnych i rzeczowych informacji, koniec ze ślepą rywalizacją z telewizjami komercyjnymi, kanał popularnonaukowy i adresowany do seniorów – to główne cele nowego prezesa Telewizji Polskiej S.A. Janusza Daszczyńskiego.

ZAP – nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 9/2015.

Następne wydanie SAT Kurier 10/2015 na początku października.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2015 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2015 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2015 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2015 - 10 wydań + książka - tylko 115 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - UŻYWANY

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...