reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjskie władze blokują serwery dla sharingu

dodano: 2015-08-30 13:28 | aktualizacja: 2017-06-13 12:27
autor: HP | źródło: cnews.ru

czaszka biała.jpg Rosyjski federalny regulator rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor zablokował szereg stron internetowych z domeną cserver.tv. Serwer publikował klucze, które umożliwiały nieuprawniony odbiór kanałów telewizji satelitarnej na zasadzie card sharingu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Istotą card sharingu jest to, że posiadacz pirackiego serwera wykupuje dostęp do płatnych kanałów i następnie sprzedaje usługę w niskiej cenie innym abonentom. Po odpowiednim skomunikowaniu odbiornika z Internetem, urządzenie otrzymuje specjalne klucze, które deszyfrują sygnał telewizyjny. Card sharing pozwala na oglądanie kanałów z oferty większości rosyjskich platform satelitarnych, tj. NTV-Plus, Trikolor TV i Orion-Express. Abonament pełnego pakietu NTV-Plus u samego operatora wynosi 1750 rubli miesięcznie, podczas gdy u "pirata" kosztuje 5 dolarów.

Z dniem 1 maja 2015 r., kiedy w Rosji nabrała mocy rozszerzona wersja ustawy antypirackiej, operator NTV-Plus zaczął blokować witryny podające nielegalne klucze i pozywać do sądu osoby zaangażowane w card sharing. Do niedawna blokowanie dotyczyło głównie stron internetowych, a teraz również pirackich serwerów.

Obecnie jest to pierwszy przypadek, kiedy w rejestrze zablokowanych stron internetowych znalazł się piracki serwer, który wykorzystywał wyspecjalizowane protokoły do tworzenia kluczy.

Przedstawiciel NTV-Plus, Aleksiej Prochorow, twierdzi, że blokowanie takich serwerów jest logicznym krokiem w walce operatora z card sharingiem.

Dodajmy, że NTV-Plus już wykorzystuje zapisy rozszerzonej ustawy antypirackiej, gdyż złożył pozwy w moskiewskim sądzie miejskim przeciwko kilkudziesięciu stronom internetowym, które nielegalnie retransmitowały jego kanały o piłce nożnej, koszykówce i tenisie.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...