reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

freeSAT będzie kodowany w Conax

dodano: 2015-09-09 12:13 | aktualizacja: 2015-09-09 14:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

freeSAT cz Platforma satelitarna freeSAT będzie w Czechach i na Słowacji używać kolejnego systemu dostępu warunkowego - Conax. Jest to związane z zamiarem wprowadzenia na tamtejsze rynki nowego odbiornika HD, który w przyszłości pojawi się w ofercie operatora tej platformy, spółki UPC DTH. Warto dodać, że system Conax jest też wykorzystywany przez platformę nc+ (obok Nagra MA), a także na potrzeby usług prepaid Cyfrowego Domu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liczba systemów używanych przez UPC DTH dla jej platform może ulec zmianie na rynkach czeskim i słowackim - niedawno u abonentów w Czechach zakończyła się wymiana starych kart CryptoWorks (CAID 0D02). Jeszcze przed zakończeniem tego procesu na Węgrzech, spółka UPC DTH rozpoczęła stopniowo dołączać do programów na czeskim, słowackim i węgierskim rynku system Conax (CAID 0B02). Ostatnio były to programy VIMN (Viacom International Media Network) i Universal Channel Czechia operatora NBC Universal.

UPC DTH zamierza zaoferować swoim klientom freeSAT w Czechach i na Słowacji nowe odbiorniki HD, które będą obsługiwać system Conax. Biorąc pod uwagę, że ten system dostępu warunkowego nie jest używany w Czechach i na Słowacji przez operatora, simulcrypt musi być rozszerzony o Conax.

A teraz trochę historii. Spółka UPC rozpoczęła świadczenie usług płatnej telewizji w Czechach, Słowacji i na Węgrzech 15 lat temu. Wybrała wtedy system CryptoWorks. Początkowo dla UPC Direct oferowane były odbiorniki dedykowane, a później również oddzielne karty kodowe dla klientów, którzy już posiadali własny odbiornik lub moduł CryptoWorks. W marcu 2007 roku firma rozpoczęła testowanie systemu Nagravision (Nagra MA), a później w tym samym roku rozpoczęła oferowanie pierwszego odbiornika HD. Karta z odbiornikiem była w tym przypadku już sparowana. W 2011 roku firma zdecydowała się rozpocząć przejście na nowe karty Irdeto ICE i kodowanie  Irdeto (CAID 0D97, 0653) w związku z zapowiedzią końca wsparcia dla CryptoWorks przez jego właściciela. Stary system CryptoWorks zostanie wyłączony po wymianie kart na Węgrzech.

Dlaczego Conax? UPC DTH ma najwięcej klientów w Rumunii, gdzie ma już platformę Focus Sat. Dlatego dla operatora decyzja była stosunkowo prosta.

Systemy kodowania używane aktualnie przez UPC DTH:
  • CryptoWorks (zostanie wyłączony)
  • Irdeto (zamiennik CryptoWorks)
  • Nagra MA (dla odbiorników HD operatora)
  • Conax (dla nowych odbiorników HD)

źródło: parabola.cz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...