reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Science HD już wkrótce w Polsce

dodano: 2015-09-10 10:10 | aktualizacja: 2015-09-10 10:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery Networks CEEMEA

Discovery Science HD Discovery Science, kanał tematyczny prezentujący najciekawsze zagadnienia z dziedziny nauki i techniki, będzie dostępny w Polsce także w HD. Debiut stacji Discovery Science HD zaplanowano na 12 października 2015 r. Kanał w standardowej rozdzielczości będzie nadal dostępny jako simulcast. Warto przypomnieć, że pierwsze zapowiedzi na temat uruchomienia kanału Discovery Science HD w Polsce pojawiły się już pod koniec ub.r. (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie nie wiadomo, u jakich operatorów kanał Discovery Science HD będzie dostępny. Wersję SD oferują Cyfrowy Polsat, nc+, Orange TV i wybrane sieci kablowe.

Po uruchomieniu Discovery Science HD, jedynymi kanałami w portfolio nadawcy w Polsce, które nie mają na naszym rynku odpowiedników w HD, będą Discovery Historia i Discovery Life. Przypomnijmy, iż nadawca planował, by całe jego portfolio w Polsce było nadawane w wysokiej rozdzielczości do końca 2014 roku (więcej tutaj).
 

Discovery Science to kolejny, ósmy już, kanał w naszym portfolio, który udostępnimy w HD. Decyzja ta wiąże się z rosnącymi oczekiwaniami naszych widzów, którzy poszukują nie tylko wartościowych programów, ale również przywiązują wagę do jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku

– skomentował Olgierd Dobrzyński, VP, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA i Eurosport.


W październiku br. widzowie Discovery Science zobaczą premierowe programy - będą to przede wszystkim serie odkrywające procesy i zjawiska zachodzące w przestrzeni kosmicznej. Od 12 do 18 października na antenie stacji pojawi się specjalne pasmo „Kosmiczny tydzień”, w czasie którego wyemitowane zostaną  filmy dokumentalne przedstawiające najnowszy stan wiedzy na temat wszechświata. W programie „Lądowanie na komecie” (14 października) dowiemy się, w jaki sposób powiodła się misja Rosetta, która jako pierwsza w historii weszła na orbitę wokół jądra komety i osadziła lądownik na jej powierzchni. Z kolei „Transmisja z Plutona” (18 października) odsłoni kulisy spektakularnego sukcesu misji sondy New Horizons, która latem tego roku dokonała pierwszych w historii zdjęć Plutona oraz jego niezwykłych satelitów. 

W każdy czwartek o godz. 19:00 polscy widzowie zobaczą premierowe odcinki programu „Jak działa wszechświat”. Dokument, za pomocą nowatorskich technik animacji komputerowej, odsłoni kulisy funkcjonowania kosmosu. Z kolei w serii „Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem” (21 października) ten wybitny aktor spróbuje poszukać odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące przestrzeni kosmicznej. Co było przed Wielkim Wybuchem? W jaki sposób działa ewolucja? Czym są czarne dziury? Ta niezwykła seria przedstawi obecny stan wiedzy na te i wiele innych tematów specjalistów z takich dziedzin nauki, jak astrofizyka czy astrobiologia.

Kadr z programu „Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem”, fot. Discovery Networks CEEMEA


Październik na Discovery Science i Discovery Science HD to nie tylko intrygujące programy dotyczące kosmosu. To również odkrywanie sekretów naszego świata. Seria „Ziemia – planeta tajemnic” (niedziele o 12:00) zabierze widzów w podróż tropem największych fenomenów natury. Widzowie poznają Ziemię z zupełnie innej perspektywy, a na zdjęciach i filmach zobaczą zjawiska, które nauka wciąż z trudem potrafi wytłumaczyć. 

Stacja nie zapomina również o miłośnikach motoryzacji. W nowej serii popularnego programu „Zwykłe rzeczy – niezwykłe wynalazki” (od 6 października, wtorki o godz. 19.00) tematem przewodnim zostaną maszyny i urządzenia wyposażone w niezwykle silny napęd. Widzowie poznają tajniki niezwykłych konstrukcji - od potężnych statków morskich po świat wyścigów samochodowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 299 zł Więcej...
reklama