reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NASA TV UHD od 1 listopada [wideo]

dodano: 2015-09-14 09:44 | aktualizacja: 2015-09-14 11:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: NASA/Harmonic

Nasa UHD Amerykańska agencja kosmiczna NASA współpracuje ze spółką Harmonic, aby uruchomić NASA TV UHD, pierwszy, niekomercyjny kanał w ultrawysokiej rozdzielczości (UHD) w Ameryce Północnej. Partnerstwo jest wynikiem porozumienia między Harmonic a Centrum Lotów Kosmicznych imienia George’a C. Marshalla w Huntsville w Alabamie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NASA Television, korzystając z systemu UHD od Harmonic, będzie miała możliwość dostarczania liniowych treści wideo 2160p60. Oczekuje się, że nowy kanał UHD rozpocznie nadawanie 1 listopada 2015 roku, po wstępnych testach. Dosył będzie prowadzony przez satelitę AMC 18 (105°W).

Wykorzystując rozdzielczość 4K, kanał zaprezentuje zapierające dech w piersiach piękno i wielkość kosmosu. NASA TV UHD będzie pokazywać materiały wideo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i innych obecnych misji NASA. Nie zabraknie także materiałów archiwalnych.Harmonic prowadzi obecnie rozmowy z operatorami płatnej telewizji, by dołączyć kanał do ofert ich platform satelitarnych i telewizji kablowych. Kanał będzie również nadawany jako strumień w Internecie, który będzie wymagał łącza o prędkości co najmniej 13 Mb/s, aby oglądać materiały w UHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...