reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie następca satelitów Pleiades

dodano: 2015-09-15 12:01 | aktualizacja: 2015-09-15 16:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Thales Alenia Space

Thales Alenia Space Thales Alenia Space podpisał kontrakt z CNES (Centre National d'Etudes Spatiales – Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych), francuską agencją kosmiczną, na studium wykonalności dotyczące rozwoju systemu wysokiej rozdzielczości teledetekcji optycznej. System powstaje jako następca satelitów Pleiades (Plejady) i ma być gotowy na początku kolejnej dekady. W drugiej połowie 2016 autorzy studium zdefiniują optymalny projekt i zdecydują o wyborze konkretnych technologii do zastosowania w przygotowywanym systemie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jako dostawca wszystkich instrumentów optycznych wysokiej rozdzielczości w Europie od czasów programu Helios-1 uruchomionego w 1995 roku, Thales Alenia Space, w ramach współpracy wykonawczej z Airbus Defence & Space, będzie odpowiadać za wybór rozwiązań systemowych dla projektu na poziomie satelity, jak również pokieruje przygotowaniem rozwiązań dotyczących instrumentu optycznego i powiązanych z nim podsystemów. 

fot. Thales Alenia Space


Satelita umożliwi praktyczne zastosowanie zaawansowanych technologii opracowanych przez Thales Alenia Space w ramach działań R&D finansowanych przez DGA (Generalną Dyrekcję ds. Uzbrojenia) - organ odpowiedzialny za zamówienia we francuskim ministerstwie obrony - oraz CNES, takich jak program obserwacji Ziemi w wysokiej rozdzielczości (OTOS) francuskiej agencji kosmicznej. 

Nowy program to krok, który pozwoli utrzymać najwyższy poziom francuskiego sektora kosmicznego w zakresie obserwacji optycznej. Wzmacniając nasz narodowy zespół ekspertów możemy opracowywać programy przyszłości w teledetekcji dla satelitów dualnych i wojskowych dla potrzeb krajowych oraz dla partnerów zagranicznych

– powiedział Jean-Loďc Galle, CEO Thales Alenia Space.


Thales Alenia Space swoje projekty realizuje bazując na wyjątkowej wiedzy i doświadczeniu 
na rynku europejskim, które firma zebrała opracowując systemy optyczne wysokiej rozdzielczości 
w programach Helios-1 i Helios-2, Plejadach oraz CSO (wojskowy program obserwacji Ziemi) we Francji, a także w wielu projektach międzynarodowych m.in. Falcon Eye w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Göktürk-1 w Turcji. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...