reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie media ze wspólną akcją ws. uchodźców

dodano: 2015-09-16 12:04 | aktualizacja: 2015-09-16 13:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce W piątek, 18 września br. ponad 40 polskich redakcji opublikuje specjalny informator „Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce”, przygotowany pod patronatem Urzędu do Spraw Cudzoziemców. - Największe dzienniki, portale i serwisy opiniotwórczych tygodników, a także redakcje radiowe i telewizyjne chcą w ten sposób wspólnie, rzetelnie przedstawić problem uchodźców i przybliżyć go milionom Polaków - informują organizatorzy akcji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do akcji informacyjnej „Więcej wiedzy - mniej strachu” zainicjowanej przez „Gazetę Wyborczą” przystąpiły następujące redakcje: „Fakt”, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna”, Interia, „Krytyka Polityczna”, „Nasze Miasto”, Natemat.pl, „Newsweek Polska”, „Metrocafe.pl”, Onet, Polityka.pl, Polsat, Polska Press Grupa (22 regionalne dzienniki), Polskieradio.pl, Polskie Radio RDC, Radio Eska, „Rzeczpospolita”, „Super Express”, Telewizja Polska, Radio Tok FM, Polskie Radio Program 3 (Trójka), „Tygodnik Powszechny” i Wirtualna Polska.

- Na ich łamach i antenach pojawią się informacje na temat uchodźców - odpowiedzi na podstawowe i mniej oczywiste pytania. Wspólny informator nie przekonuje do niczego, przedstawia tylko odpowiedzi, fakty, definicje, liczby, porady. Jego treść została skonsultowana z ekspertami Urzędu do Spraw Cudzoziemców - informują organizatorzy akcji.

„Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce” - wspólna akcja informacyjna polskich mediów, foto: Adam Gray/Bulls Press


Czytelnicy znajdą w informatorze m.in. statystki i mapy prezentujące liczbę osób, które nielegalnie przekroczyły granice Unii Europejskiej (UE) od początku 2015 roku czy wiadomości, na co mogą liczyć uchodźcy w Polsce - zarówno w ośrodkach pomocowych, jak i poza nimi. Najważniejszą część informatora stanowi zestaw pytań i odpowiedzi na temat uchodźców, np. skąd i dlaczego uciekają, jakie są ich prawa i obowiązki, jakie kraje spoza UE chcą ich przyjąć oraz jak można zaangażować się w pomoc uchodźcom.

Teksty publikowane w informatorze „Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce” przygotowali - pod okiem ekspertów z Urzędu do Spraw Cudzoziemców - dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Logo akcji zaprojektowała graficzka z „Newsweeka Polska”.

Akcję „Więcej wiedzy - mniej strachu” wspierają działania promocyjne prowadzone przez wszystkie redakcje, które włączyły się w działania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...