reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska chce uruchomić naziemny kanał

dodano: 2015-09-19 12:36 | aktualizacja: 2015-09-19 15:40
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

Wirtualna Polska Holding Przybywa chętnych na nadawanie w ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Wniosek o przyznanie koncesji złożyła spółka WP1, związana z portalem Wirtualna Polska. Uniwersalny kanał miałby nadawać programy związane z rozwojem społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym w erze nowych technologii. Nadawca chce być interaktywny i przyjazny odbiorcom.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Opłata za udzielenie koncesji na 10 lat wyniesie maksymalnie 12,9 mln zł. Ubieganie się przez WP1 o koncesję na uniwersalny program telewizyjny obecny na MUX 8 wpisuje się w strategię grupy kapitałowej Wirtualna Polska, której istotnym elementem jest aktywny rozwój obszaru wideo - podała spółka we komunikacie. Jeśli portal otrzyma koncesję, to prawdopodobnie stworzy telewizję w oparciu o swoje redakcje multimedialne. Od paru lat produkują one treści na żądanie.

18 września minął termin składania wniosków o koncesję w ósmym multipleksie. Lada dzień powinniśmy poznać wszystkich chętnych do nadawania naziemnego. Poza Wirtualną Polską do udziału w konkursie przymierzały się m.in. informacyjno-rozrywkowa Superstacja i informacyjno-publicystyczna TV Republika. Spółka Cyfrowe Repozytorium Filmowe, związana z kanałem Kino Polska złożyła wnioski o koncesję dla kanału uniwersalnego z serialami i filmami oraz uniwersalnego promującego zdrowy tryb życia. Dwa wnioski miała złożyć też Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Jeden z nich miał dotyczyć TV Zone, kanału uniwersalnego z filmami, serialami, programami o kulturze i zdrowym trybie życia.

Decyzja o tym, które kanały zobaczymy na ósmym multipleksie zapadnie w najbliższych tygodniach. Nadawcy komercyjni mogli wziąć udział w czterech konkursach. Wszystkie dotyczyły kanału uniwersalnego. Jeden miał promować ideę samorządności i lokalności, drugi rozwój gospodarki i kultury, trzeci zdrowy tryb życia, a czwarty pokazywać m.in. filmy i seriale. Choć wszystkie ogłoszenia dotyczą kanałów uniwersalnych, to do konkursu szykowało się wielu obecnych na rynku nadawców. We wniosku można bowiem zapowiedzieć modyfikację profilu, uzupełnienie go o określone formaty, a nawet zmianę nazwy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...