- Opłata za udzielenie koncesji na 10 lat wyniesie maksymalnie 12,9 mln zł. Ubieganie się przez WP1 o koncesję na uniwersalny program telewizyjny obecny na MUX 8 wpisuje się w strategię grupy kapitałowej Wirtualna Polska, której istotnym elementem jest aktywny rozwój obszaru wideo - podała spółka we komunikacie. Jeśli portal otrzyma koncesję, to prawdopodobnie stworzy telewizję w oparciu o swoje redakcje multimedialne. Od paru lat produkują one treści na żądanie.
18 września minął termin składania wniosków o koncesję w ósmym multipleksie. Lada dzień powinniśmy poznać wszystkich chętnych do nadawania naziemnego. Poza Wirtualną Polską do udziału w konkursie przymierzały się m.in. informacyjno-rozrywkowa Superstacja i informacyjno-publicystyczna TV Republika. Spółka Cyfrowe Repozytorium Filmowe, związana z kanałem Kino Polska złożyła wnioski o koncesję dla kanału uniwersalnego z serialami i filmami oraz uniwersalnego promującego zdrowy tryb życia. Dwa wnioski miała złożyć też Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Jeden z nich miał dotyczyć TV Zone, kanału uniwersalnego z filmami, serialami, programami o kulturze i zdrowym trybie życia.
Decyzja o tym, które kanały zobaczymy na ósmym multipleksie zapadnie w najbliższych tygodniach. Nadawcy komercyjni mogli wziąć udział w czterech konkursach. Wszystkie dotyczyły kanału uniwersalnego. Jeden miał promować ideę samorządności i lokalności, drugi rozwój gospodarki i kultury, trzeci zdrowy tryb życia, a czwarty pokazywać m.in. filmy i seriale. Choć wszystkie ogłoszenia dotyczą kanałów uniwersalnych, to do konkursu szykowało się wielu obecnych na rynku nadawców. We wniosku można bowiem zapowiedzieć modyfikację profilu, uzupełnienie go o określone formaty, a nawet zmianę nazwy.