reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

nc+ przypomina o przejściu 1.10 na DVB-S2/MPEG-4

dodano: 2015-09-21 11:42 | aktualizacja: 2015-09-21 12:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: nc+

nc+ Jak już wcześniej pisaliśmy, 1 października 2015 roku będzie ważną datą w historii platformy nc+. Tego dnia jej operator zakończy proces przejścia na nowy standard nadawania sygnału satelitarnego. Będzie to oznaczać, że do odbioru pełnej oferty nc+ konieczna będzie jedna z opcji: dedykowany dekoder HD od nc+, własny odbiornik HD lub telewizor z tunerem sat DVB-S2 i modułem CAM.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma nc+ z nowoczesnym standardem nadawania

1 października 2015 roku platforma nc+ kończy proces przejścia na nowy standard nadawania sygnału satelitarnego. Do tego momentu sygnał będzie odbierany zarówno przez dekodery SD jak i HD. Zmiana standardu spowoduje, że dekodery SD nie będą w stanie przetworzyć sygnału co oznacza, że większość kanałów nie będzie na nich dostępna.

Zobacz szczegółowe informacje na temat zmian na transponderach nc+

Dzięki dekoderowi dedykowanemu HD od nc+ abonenci będą mieli zupełnie nowe możliwości, m.in. nagrywania i pauzowania programów (w przypadku wymiany na dekoder z dyskiem), a także dostępu - po podłączeniu dekodera do internetu - do kolekcji VOD w serwisie nc+ go TV. Wśród nich widzowie znajdą m.in.: filmowo-serialowe kolekcje: Seriale+, Ale kino+, HBO GO, FOX czy AXN Now, przeznaczone dla dzieci MiniMini+, teleTOON+, Nickelodeon oraz kolekcje Disneya. Bogata oferta VOD dostępna w nc+ to także treści z kanałów lifestyle’owych, takich jak Kuchnia+ i Domo+, dokumentalnych z Planete+, Discovery Channel czy National Geographic i sportowych, np. CANAL+ SPORT, Eurosport i Motowizja. 

Jak informuje nc+, obecnie już prawie 100 proc. abonentów tej platformy korzysta z dekoderów HD, które są przystosowane do odbioru sygnału w nowym standardzie DVB-S2/MPEG-4. Dla tych osób zmiana systemu przekazu będzie niezauważalna. 

Już od 1 października br. kanały dostępne dla abonentów nc+ będą nadawane w standardzie DVB-S2/MPEG-4, który zastępuje starszy system DVB-S/MPEG-2. Jest to jeden z ostatnich etapów trwającego już od dłuższego czasu procesu przejścia platformy nc+ na nowy standard nadawania. DVB-S2/MPEG-4 to efektywny standard kompresji, który umożliwia uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu i dźwięku. DVB-S2/MPEG-4 stał się krokiem milowym w rozwoju telekomunikacji, internetu i telewizji, umożliwiającym bardziej efektywne przetwarzanie  multimediów. Przejście na nowy standard nadawania jest wynikiem postępu technologicznego i zmian wprowadzanych przez wszystkich operatorów satelitarnych i kablowych w Polsce. 

Dekoder dedykowany nc+ można odebrać w punktach sprzedaży nc+, szczegóły dotyczące wymiany można znaleźć na dedykowanej stronie: www.ncplus.pl/wymiana-sd-na-hd. Jak informuje nc+, na wszelkie pytanie odpowie też dedykowany zespół konsultantów pod specjalnym numerem telefonu 22 334 60 02.

>> Pobierz bezpłatne zaproszenie na wystawę i konferencje SAT KRAK 2015 <<


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...